Piątek, 30 lipca 2021. Imieniny Julity, Ludmiły, Zdobysława

Mural w prezencie dla miasta

2021-06-18 09:59:07 (ost. akt: 2021-06-18 10:09:04)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

1 lipca minie 5 lat, odkąd Miasto Mława rozpoczęło współpracę z firmą Suez Woda. W tym czasie miasto podpisało wzorcową w skali kraju umowę w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, a Suez Woda wybudował dla Mławy nowoczesną oczyszczalnię i rozpoczął jej 30 letnią eksploatację. Co ważne - spółka zatrudnia mieszkańców Mławy, a jej siedziba została przeniesiona do naszego miasta.

Korzystamy z nowej oczyszczalni od dwóch lat i pewnie nawet się nad tym nie zastanawiamy – bo jeśli kanalizacja działa sprawnie, to nikt o niej nie myśli. I tak powinno być.

Tymczasem wiele samorządów boryka się z ważnymi choć mało popularnymi problemami, jakimi są ścieki.

Burmistrz Sławomir Kowalewski jest zapraszany na konferencje (stacjonarnie i on-line), do urzędów i miast, był nawet w Sejmie RP.

Opowiada o mławskim przypadku PPP i zachęca do korzystania z formuły, na której dobrobyt zbudowały Europa Zachodnia i część Azji.

Formułę tę poleca także Premier RP i jego ministrowie, dostrzegając potencjał we współpracy różnych środowisk w dążeniu do wspólnego celu.

Mławska umowa dotycząca gospodarki wodnej i ekologii została zawarta na 33 lata. To jedna z najdłuższych umów w formule PPP podpisana w Polsce.

Związek SUEZ-u z Mławą jest więc mocny i trwały. Pielęgnując go i dbając o dobre relacje, obie strony postanowiły uczcić to, malując z okazji 5-lecia współpracy mural.

Nowe dzieło powstanie na szarej ścianie budynku Towarzystwa Sportowego Relaks w mławskim parku. Jego twórcą będzie Adam Walas, który jest autorem wielu prac wielkoformatowych w przestrzeni miast, a w Mławie stworzył mural „Nawidzę” przy ul. Powstańców Styczniowych.

Prace nad realizacją nowego zadania rozpoczną się pod koniec czerwca.
Urząd Miasta Mława zachęca mieszkańców do udziału w tym projekcie.

Pracy będą bowiem towarzyszyły warsztaty, których uczestnicy zdobędą wiedzę i doświadczenie wprost od mistrza.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Napiszcie do organizatorów mail na adres: info@mlawa.pl z dopiskiem „Mural” w tytule lub na profil FB M Miasto Mława i przekonajcie nas w trzech zdaniach, że właśnie Wy powinniście wziąć udział w warsztatach.

Na zgłoszenia UMM czeka do 20 czerwca. Uwaga – liczba miejsc ograniczona!

Warto przypomnieć, że poza ochroną środowiska i gospodarką wodną to właśnie kultura i sztuka są tymi płaszczyznami, na których współpraca miasta z Suez Woda przebiega rewelacyjnie.

Dzięki tej współpracy Miasto Mława zorganizowało Mławskie Champs Elysees, ogólnopolską konferencję „Razem dla środowiska” oraz  dwukrotnie Victor Young Jazz Festiwal Mława.

Dzięki mecenatowi SUEZU kolejna edycja festiwalu już we wrześniu. A póki co, burmistrz Sławomir Kowalewski oraz cały zespół Suez Woda zachęcają – namalujmy razem mural!
Magdalena Grzywacz/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB