Wtorek, 3 października 2023. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy

Zaprojektuj własne wydarzenie kulturalne

2021-06-03 09:41:06 (ost. akt: 2021-06-03 09:44:16)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

Miejski Dom Kultury w Mławie ogłosił konkurs na otwarte inicjatywy kulturalne. Do 15 czerwca mieszkańcy Mławy mogą zgłaszać pomysły na realizacje działań, które ich zdaniem warto byłoby zorganizować, aby uatrakcyjnić ofertę kulturalną miasta.

Autorzy projektów będą mogli realizować swoje inicjatywy od 1 sierpnia do 30 października 2021 r. Maksymalne dofinansowanie jednego zadania wynosi 6 tys. zł.

Konkurs jest częścią projektu pn. „Dialogiem i działaniem zmieniamy świat” realizowanego przez instytucję w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne” i ma za zadanie wypracowanie nowych form aktywności społeczno-kulturalnej oraz wspieranie potencjału kulturotwórczego mieszkańców Mławy.

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, ale również młodzież, która ukończyła 15 lat z dorosłym przedstawicielem.

Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie wniosku z opisem swojego działania.
Regulamin konkursu, wzór wniosku oraz dodatkowe dokumenty dostępne na stronie www.mdkmlawa.com.

Rekrutacja trwa do 15 czerwca 2021 r. Wniosek można złożyć osobiście w siedzibie instytucji, ul. Stary Rynek 13, Mława lub wysłać jego skan mailowo na adres inicjatywy@mdkmlawa.com.

Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w konkursie warto, aby zapoznały się z reportem badania przeprowadzonego przez socjologa Krzysztofa Martyniuka na zlecenie Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Dokument dostępny na stronie organizatora. Przedstawione w nim rekomendacje wyznaczają kierunek i priorytety, które warto uwzględnić we wniosku.

Istotne jest, aby inicjatywy odpowiadały na potrzeby mieszkańców, uwzględniały udział osób, które czują się wykluczone z życia kulturalnego Mławy, wprowadzały nowe formy aktywności dotychczas niepraktykowane i dotyczyły kultury.

Należy pamiętać również o formie wsparcia, jaką zapewnia instytucja i wykorzystać zasoby edukacyjno-animacyjne oraz rzeczowe domu kultury w Mławie, aby zminimalizować koszty swojego zdania.

Miejski Dom Kultury zaplanował również spotkanie dla potencjalnych wnioskodawców, podczas którego będą prowadzone konsultacje. Odbędzie się ono 9 czerwca o godz. 17.00 w sali na I piętrze w siedzibie instytucji.

W spotkaniu weźmie udział również animator z Narodowego Centrum Kultury Pani Grażyna Gnatowska.

W przypadku, jeśli osoba zainteresowana konkursem nie będzie mogła wziąć udział w spotkaniu, zawsze może skontaktować się z pracownikami instytucji mailowo, pisząc na adres inicjatywy@mdkmlawa.com lub telefonicznie 23 654 35 85 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Posiedzenie komisji konkursowej zaplanowane jest na 17 czerwca 2021. Wyniki konkursu będą dostępne na stronie organizatora www.mdkmlawa.com. W ramach konkursu dofinansowane zostaną co najmniej trzy inicjatywy.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy lokalne".
Informacja MDK


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB