Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Katolicka Szkoła Podstawowa laureatem programu Abakus Europe

2021-05-27 11:18:06 (ost. akt: 2021-05-27 11:55:35)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Podziel się:

Oddział przedszkolny Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie znalazł się w gronie 5 laureatów II edycji programu pilotażowego arytmetyki mentalnej ogłoszonego przez Abakus Europe.

Przy wyborze laureatów szukano nietuzinkowych placówek, realizujących ciekawe projekty edukacyjne, otwartych na nowości w nauczaniu, a przede wszystkim stawiających na wszechstronny rozwój dziecka.

Od września 2021 roku grupa przedszkolaków weźmie udział w bezpłatnym rocznym programie.

Szansę na rozwijanie swych zdolności za pomocą tej innowacyjnej metody będą mieli także uczniowie klas starszych.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i matematyki zapoznali się już z jej założeniami, wzięli udział w konferencji, a w czerwcu odbędą certyfikowane szkolenia.

Czym jest arytmetyka mentalna?

Sama metoda prawdopodobnie narodziła się w Chinach. Na abakusach liczono już w starożytnej Mezopotamii i Grecji.

Współcześnie pracujące tą metodą dzieci początkowo uczą się, przesuwając koraliki palcami, a następnie przenoszą obraz liczydła do wyobraźni, zaś same obliczenia wykonują mentalnie.

Duże możliwości dla uczniów i nauczycieli stwarza praca na platformie edukacyjnej, która pozwala indywidualizować treści i zestaw ćwiczeń.

Dzieci mają też szansę sprawdzenia swych sił podczas konkursów i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim a także międzynarodowym.

Dlaczego warto?

Arytmetyka mentalna prowadzi do intensywnego rozwoju pamięci wizualnej i słuchowej, lepszej koncentracji i samodzielności. Staje się innowacyjną metodą rozwiązywania problemów.

Przekłada się nie tylko na usprawnienie szybkości liczenia, ale także na większą łatwość nauki języków obcych oraz osiąganie lepszych wyników w nauce.

Dzięki tej metodzie poprawia się proces myślowy dziecka, obie półkule mózgowe rozwijają się jednocześnie.

Mamy nadzieję, że ta niezwykła podróż do krainy arytmetyki mentalnej spodoba się naszym uczniom i zainspiruje ich do wielu odkryć na ścieżce edukacji.
Informacja szkoły


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB