Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Policjanci pożegnają mł. asp. Michała Kędzierskiego

2021-05-07 10:45:45 (ost. akt: 2021-05-07 10:57:32)
Policjanci uczczą pamięć mł.asp. Michała Kędzierskiego

Policjanci uczczą pamięć mł.asp. Michała Kędzierskiego

Autor zdjęcia: Materiały Policji

Podziel się:

Dziś o godz. 12.00 mławscy policjanci uczczą pamięć swojego kolegi mł.asp. Michała Kędzierskiego z Raciborza, który we wtorek zginął na służbie. W samo południe radiowozy policyjne włączą sygnały świetlne i dźwiękowe.

"Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie, zastrzelony przez bandytę w Raciborzu.

Całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi.
Cześć Jego Pamięci" napisał gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

O tragicznej śmierci asp. Michała Kędzierskiego dowiedziała się cała Polska. Zginął na służbie, kiedy próbował wylegitymować przestępcę. Sprawca ubrany w odzież przypominającą policyjny mundur, próbował kontrolować kierowców.

Kiedy policjanci zaczęli wobec niego interwencję, ten wyciągnął pistolet i strzelił do mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zastrzelony policjant miał 43 lata, w policji służył od 2011 roku.

Dzisiaj odbędą się uroczystości pogrzebowe. Zaplanowano je o godz. 12:00 w Raciborzu i o tej samej godzinie policjanci w całym kraju uczczą pamięć mł. asp. Michała Kędzierskiego, włączając w radiowozach sygnały świetlne i dźwiękowe.
lub

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB