Wtorek, 28 marca 2023. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Uwaga na włamania na działkach!

2021-05-05 13:17:44 (ost. akt: 2021-05-05 09:29:32)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Uszkadzają domki i altany, kradną drobne sprzęty i elektronarzędzia. Przestępcy pojawiają się w ogrodach działkowych głównie poza sezonem. Kiedy zaś sezon rusza — właściciele ogrodów zauważają zniszczenia i kradzieże. Wtedy zgłaszają je policji. Ale bywa, że złodzieje wpadają w sezonie. Tak było i tym razem.

— Działkowcy rozpoczynają nowy sezon, to również czas w którym policja odnotowuje kolejne zgłoszenia dotyczące włamań, kradzieży i uszkodzeń na terenach działek rekreacyjnych — informuje asp.szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Do zgłoszonych podczas majówki włamań, doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Kopernika w Mławie.

Sprawcy włamali się do trzech domków rekreacyjnych. Ukradli elektronarzędzia, czajnik elektryczny, alkohol. Trwają czynności policji.

Policja apeluje do działkowców o czujność i wzajemną pomoc.

Złodzieje kradną najczęściej drobne przedmioty ale wyrządzają także poważne straty, uszkadzając domki, wybijając okna, niszcząc altany.

Jeśli widzimy, że u sąsiada na działce pojawiła się obca osoba, reagujmy. Jeśli zauważymy podejrzanie zachowujące się, obce osoby na terenie działek, należy powiadomić Policję. Dobrą metodą walki ze złodziejami i wandalami jest także zamontowanie monitoringu.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Me #3065852 | 178.235.*.* 5 maj 2021 21:07

    Kradną nagminnie. To chyba jakieś żule, bo po co włamywać się na działkę ? Żeby ukraść brudny od ziemi szpadel... masakra.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz