Poniedziałek, 17 maja 2021. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Nietrzeźwi kierowcy i piraci drogowi. Majówka na drogach powiatu mławskiego

2021-05-04 13:44:34 (ost. akt: 2021-05-04 13:47:09)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Pomimo apeli o rozsądek i odpowiedzialność na drodze, i tym razem nie zabrakło nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych, jadących w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Jeden z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy.

Do zdarzenia doszło 2 maja w Mławie, Al. Piłsudskiego, tuż przed godz. 1 w nocy. Jak wynika z ustaleń, kierujący oplem 30-letni obywatel Gruzji, za skrzyżowaniem z ul. Kossaka, gwałtownie zjechał z drogi, wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy.

Wewnątrz pojazdu znajdował się jedynie kierowca. Był pod wpływem alkoholu, nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z samochodu.

Nie poddał się badaniu alkotestem. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Jazdę zakończył w policyjnym areszcie. Trwają czynności policji.

Tego samego dnia rano, w Strzegowie, interweniujący patrol z posterunku Policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego mazdą.

54-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu. Jak twierdził, w rozmowie z policjantami, pił alkohol poprzedniego wieczoru. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W piątkowy wieczór, także w Strzegowie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego seatem. 52-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Także stracił uprawnienia do kierowania.

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

Podczas długiego, majowego weekendu, na drogach pow. mławskiego nie zabrakło także piratów drogowych. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

W piątkowy wieczór, w Żurominku, na krajowej siódemce patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego skodą. 56-letni mieszkaniec Zawiercia jechał z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym.

Został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Interweniujący patrol zatrzymał piratowi drogowemu uprawnienia do kierowania.

Prawo jazdy stracił również kierowca seata, który 1 maja wieczorem, w Dzierzgowie, jechał z prędkością 107 km/h. 36-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

1 maja wieczorem, na krajowej siódemce w Uniszkach Zawadzkich, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego bmw 35-letniego mieszkańca Warszawy.

Kierowca, po minięciu patrolu policji, gwałtownie przyspieszył, pomiar wskazał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

Następnie rozpędzony kierowca bmw, gwałtownie hamował przed kolumną poprzedzających go pojazdów. Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Mławska policja apeluje o rozsądek na drodze, chwila nieuwagi, nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragedii.

Policjanci apelują także o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych za kierownicą. Reakcja świadków ma ogromne znaczenie, informację można przekazywać anonimowo.
Informacja KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB