Wtorek, 5 lipca 2022. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Nietrzeźwi kierowcy na drodze. Dwóch dachowało

2021-04-26 11:48:26 (ost. akt: 2021-04-26 11:57:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podziel się:

Czterech nietrzeźwych kierowców (rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu), dwóch dachowało — to bilans drogówki z ostatniego weekendu.

Ostatni weekend na drogach to czterech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, dwóch z nich straciło panowanie nad pojazdem, co zakończyło się dachowaniem.

W sobotę wieczorem, na krajowej siódemce w Starych Kosinach dochowało bmw. Wewnątrz pojazdu znajdowało się pięć osób.

Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki BMW, 54-letni obywatel Gruzji, podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze przeciwległego pasa ruchu, uderzył w znak drogowy, po czym pojazd dachował.

Jak się okazało, kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto kierował pojazdem bez uprawnień.

W samochodzie podróżowało czterech pasażerów, jeden z nich został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Kierowca bmw trafił do policyjnego aresztu.

Także w sobotę, tuż po godz. 1:00 w nocy, doszło do zdarzenia drogowego na ul. LOK w Mławie.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący fiatem 27-letni obywatel Ukrainy, zjechał z drogi i uderzył w drzewo, pojazd dachował. Kierowca jechał sam. W organizmie miał ponad 1,80 promila alkoholu.

Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania. Jazda w stanie nietrzeźwości zakończyła się dla niego dachowaniem i osadzeniem w policyjnym areszcie.

W niedzielę, tuż po 2:00 w nocy, na Al. Piłsudskiego w Mławie, interweniujący patrol mławskiej policji zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę opla.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że samochodem kieruje nietrzeźwy 30-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W piątkowy wieczór, na ul. Działdowskiej w Mławie patrol ruchu drogowego zauważył podejrzanie zachowującego się motorowerzystę.

Jak się okazało podczas kontroli, 60-letni kierowca, mieszkaniec pow. działdowskiego, miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu. Jak oświadczył podczas rozmowy z policjantami, zanim wsiadł na motorower, pił wódkę i piwo.

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 2, postępowania prowadzi KPP w Mławie.

Każdego weekendu, na drogach powiatu mławskiego policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Każdy z nich stanowił potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia – nie tylko własnego ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego tak ważna jest reakcja świadków. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, zadzwoń pod numer 112 i przekaż informację. Możesz to zrobić anonimowo.
Asp.szt. Anna PawłowskaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB