Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Szczepienia w toku. Lista chętnych zapełniona

2021-01-28 10:57:30 (ost. akt: 2021-01-28 10:59:10)

Autor zdjęcia: unsplash

Podziel się:

Trwają szczepienia w czterech punktach na terenie Mławy. Zapisy chętnych zawieszono do momentu, kiedy więcej dawek szczepionki będzie trafiało do medyków.

W poniedziałek 25 stycznia br. z inicjatywy Burmistrza Miasta Mława odbyło się w ratuszu spotkanie dotyczące szczepień przeciw COVID-19.

Na zaproszenie Sławomira Kowalewskiego odpowiedzieli przedstawiciele czterech punktów szczepień zlokalizowanych w naszym mieście.

Ustalono, że mimo iż w rządowym wykazie widnieje pięć punktów szczepień, w praktyce działają cztery – Gabinet Stomatologiczny Szkolny przy ul. Sądowej 7 obecnie nie świadczy takich usług.

Dla grupy I, czyli seniorów 80+ i 70+, każdy z punktów szczepień ma dostępnych 30 dawek szczepionki tygodniowo.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mławie trwa szczepienie grupy 0 – medyków oraz osób z grupy I. Seniorzy są szczepieni w przychodni przy ul. 18 Stycznia w dni robocze po godzinie 13:00.

Tempo szczepień jest słabe. Każdy z punktów ma już pełną listę osób oczekujących na szczepienie i około półtora tysiąca osób na liście rezerwowej.

– Na tę chwilę przestaliśmy zapisywać nowych pacjentów, ponieważ mija się to z celem. Na zaszczepienie tych osób, zgodnie z liczbą dawek, jakie otrzymujemy, potrzeba będzie około roku. A jest to tylko grupa wiekowa 70+ i 80+ – podkreślił przedstawiciel medyków.

Zapewnia jednak, że jeżeli tylko tygodniowa pula szczepionek zwiększy się, punkty przywrócą zapisy.

Jedna z mławskich placówek – Alfamedic przy ul. Grzebskiego 12 – będzie działać również jako mobilny punkt szczepień.

Burmistrz Sławomir Kowalewski przypomina, że od 15 stycznia br. Miasto Mława prowadzi infolinię, dzięki której mieszkańcy mający problem z dotarciem do punktu szczepienia, mogą umówić dla siebie transport na wyznaczony dzień i godzinę. Numer na infolinię: 513 167 808.

Infolinia działa w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 15.00, do odwołania.
Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB