Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał 3 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia samochodu

2021-01-14 14:33:35 (ost. akt: 2021-01-14 14:37:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Materiały policji

Podziel się:

Wczoraj po południu policjant z posterunku w Wieczfni Kościelnej, będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego toyotą. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, posiada też dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Na dodatek przewoził pijanego pasażera.

Policjant, jadąc po służbie prywatnym samochodem, w miejscowości Długokąty (gm. Wieczfnia Kościelna), zauważył kierującego toyotą corollą, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. W samochodzie był także pasażer.

Policjant telefonicznie powiadomił patrol, a sam ruszył za samochodem. Próbował zatrzymać go w pobliżu stacji paliw w Dzierzgowie, jednak kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył.

W trakcie jazdy zjeżdżał z drogi na pobocze, a nawet na pole uprawne. Został zatrzymany chwilę później przez interweniującego policjanta.

Na miejsce przyjechał wezwany patrol, z którym policjant był w stałym kontakcie.

Jak się okazało, za kierownicą toyoty siedział pijany kierujący- recydywista, 42-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Już wcześniej stracił prawo jazdy - dożywotnio.

W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wsiadł do samochodu, wypił pół litra wódki. Na dodatek w samochodzie przewoził pijanego kolegę, który swoje prawo jazdy stracił dwa tygodnie wcześniej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Asp. szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB