Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Przed ekranem też można się dobrze bawić, czyli ferie 2021 online

2021-01-08 13:07:16 (ost. akt: 2021-01-08 13:12:45)

Autor zdjęcia: stockfreeimages.com

Podziel się:

Mławskie – i nie tylko – placówki kulturalne przygotowały dla najmłodszych ciekawe oferty zajęć na czas tegorocznych ferii zimowych. Wystarczy kilka kliknięć myszą, aby przyjemnie spędzić czas, a przy okazji wzbogacić swoją wiedzę, rozwinąć umiejętności lub odkryć nowe zainteresowania i talenty.

Do 15 stycznia przed ekrany komputerów i smartfonów zaprasza Miejski Dom Kultury w Mławie.

Na stronie internetowej i profilu facebookowym placówki można znaleźć filmy z propozycjami kreatywnych, rozwijających umysł i wyobraźnię zabaw, lekcji gry na instrumentach i plastycznych wyzwań.

Jak zapowiada MDK, w tym roku będzie również smacznie i teatralnie.

Do odwiedzenia swoich oddziałów – z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa – zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie.

W filii nr 1 i oddziale dla dzieci są organizowane m.in. zajęcia plastyczne, quizy i inne ciekawe zabawy.

Szczegółowy harmonogram placówka opublikowała na swojej stronie internetowej. W czasie ferii warto też odwiedzać jej profil facebookowy.

Młodzi internauci znajdą też szeroką ofertę propozycji kulturalnych i rozrywkowych przygotowanych przez placówki z całej Polski.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przykład zaprasza na wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania organizowane w ramach projektu „Ferie po królewsku”.

Swoje podwoje otworzy online siedem polskich rezydencji królewskich: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Narodowe w Lublinie oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Cykl warsztatów online „Niech moc będzie z nami” prowadzi Muzeum Narodowe w Krakowie. „Wspólnie spróbujemy poznać, z jaką mocą działa na nas sztuka, sprawdzimy, na ile sposobów można ją odkrywać i nauczymy się korzystać z siły, jaka drzemie w muzealnych kolekcjach” – zachęcają organizatorzy.

Na spotkania z historią i literaturą w tle zapraszają Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zwiedzić online można Warszawski Ogród Zoologiczny. Na czas ferii ZOO zaproponowało młodym miłośnikom fauny interesujący konkurs „W kilka dni dookoła świata”. Można o nim przeczytać na stronie internetowej i profilu facebookowym placówki.

To tylko garść propozycji przygotowanych na ferie przez polskie instytucje. Zachęcamy do poszukiwania ofert zgodnych z zainteresowaniami.
Życzymy przyjemnego i aktywnego odpoczynku w czasie zimowych ferii!
KN / KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB