Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Pieszy zginął na miejscu, kierowca uciekł

2020-09-10 14:10:36 (ost. akt: 2020-09-10 14:16:42)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Do tragicznego wypadku, w którym zginął 66-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, doszło wczoraj o godz. 20:15. Potrącony autem został pieszy — starszy mężczyzna. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Służby ratunkowe powiadomił przypadkowy świadek.

Do zdarzenia doszło na nieoświetlonym, prostym odcinku drogi relacji Wieczfnia Kościelna – Załęże.

— Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu tego wypadku, kierujący samochodem osobowym potrącił 66-letniego mieszkańca powiatu mławskiego — relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Starszy mężczyzna szedł, prowadząc rower. Nie miał kamizelki odblaskowej. Po potrąceniu pieszego, kierujący uciekł z miejsca wypadku. Pieszy zginął na miejscu.

Służby ratunkowe wezwał przypadkowy świadek. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy.

— Podejrzewanym o potrącenie jest mieszkaniec powiatu mławskiego. Z uwagi na trwające obecnie czynności prokuratury i policji, nie podajemy bliższych informacji — kontynuuje oficer prasowy mławskich policjantów.

Policja apeluje o ostrożność:
Czas najwyższy przestawić się na warunki jesienne. Szybciej zapadający zmrok, miejscowe zamglenia, opady deszczu wymagają zachowania szczególnej ostrożności na drodze.

Po zmierzchu, osoba poruszająca się drogą bez elementów odblaskowych jest mało widoczna. Aby zwiększyć bezpieczeństwo używajmy kamizelek odblaskowych – nie po to by uniknąć mandatu a po to by uniknąć śmierci na drodze.

Kierowco – chwila twojej nieuwagi może kosztować ludzkie życie. Nie ryzykuj. Jeśli siadasz za kierownicę, bądź uważny i skoncentrowany.

Odpowiadasz nie tylko za własne bezpieczeństwo ale i innych uczestników ruchu drogowego.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB