Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Już w piątek Muzyczny Teatr Słuchaj Uchem

2020-07-22 16:15:33 (ost. akt: 2020-07-22 16:23:12)

Autor zdjęcia: Radek Zawadzki/UMM

Podziel się:

W piątek 24 lipca 2020 r. o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Mławie udostępni kolejny koncert online z cyklu Muzyka bez granic SIECIOWANIE DŹWIĘKIEM. Tym razem będzie to koncert pt. „Pójdź przez krzaki, pójdź przez błota”

Na stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube instytucji będzie można obejrzeć występ Muzycznego Teatru Słuchaj Uchem, którego członkami są Janusz i Kaja Prusinowscy oraz Piotr Piszczatowski.

Przy dźwiękach muzyki ludowej przeniesiemy się w barwny świat dziecięcych zabaw, przypomnimy sobie dawne wyliczanki, melodie, przyśpiewki i poezję Joanny Papuzińskiej. Przed ekrany zapraszamy przede wszystkim dzieci, ale również dorosłych.

Koncerty w 2020 r. mają trochę inny przebieg niż do tej pory. Z naszymi widzami „zobaczymy się” tylko wirtualnie. Brakuje nam zabaw w większym gronie, wspólnego śpiewania, ganiania, tańczenia, ale nic to!

Dookoła piękny świat, a magiczne historie mogą czekać nawet pod listkiem, czy na brzegu jeziora.

Zapraszamy więc wszystkich na muzyczną wyprawę, która pozwoli poczuć zapach lasu, strumyków, błotnistych zarośli i pełnych ziół ogrodów.

Będziecie mogli wraz z nami zatańczyć, zaśpiewać i spotkać wiele magicznych postaci.

Przez bajkowy świat poprowadzi nas poezja Joanny Papuzińskiej oraz starodawne zabawy. Można się w nie bawić na świeżym powietrzu, co poprawi humor nie tylko muzykantom, ale wszystkim zaproszonym na tę szczególną wycieczkę.

Jeśli zechcecie spędzić ten czas z nami, spotkacie Złotego Jeża z jabłonkowego sadu, Baja w krasnym kaftanie, tajemnicze rusałki, tańczącego zająca i inne stworzenia.

Zapraszamy, chodźcie przez krzaki i błota, będzie zielono!
Źródło: Tekst od wykonawców

Wystąpią:
Kaja Prusinowska, Janusz Prusinowski, Piotr Piszczatowski oraz dzieci — Marysia Piszczatowska, Hania i Staś Prusinowscy.

Link do koncertu, który zostanie opublikowany 24 lipca 2020 r. o godz. 18.00 na stronie MDK: https://youtu.be/uokiYHHKKPU.

Cykl koncertów online „Muzyka bez granic SIECIOWANIE DŹWIĘKIEM” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, którego celem jest wsparcie upowszechniania dorobku kultury w internecie w czasie pandemii koronawirusa.

Wszystkie wydarzenia organizowane przez Miejski Dom Kultury odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.
Beata Rudzińska / MDK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB