Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantkę na urlopie

2020-07-01 12:52:02 (ost. akt: 2020-07-01 13:02:57)

Autor zdjęcia: pk/Archiwum GO

Podziel się:

Mławska policja prowadzi czynności w sprawie nietrzeźwego kierującego, zatrzymanego na ul. Rybackiej w Mławie. Interweniowała policjantka z Komisariatu Policji w Łapach, wspierana przez innych, przypadkowych świadków. Zauważyli oni podejrzanie zachowującego się mężczyznę na drodze W 544, jadącego w kierunku Szydłowa i postanowili działać.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca, około godz. 18.00. Kierujący samochodem marki Nissan Navara, wyjechał z pola na drogę W 544, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym kierującym.

Kierowcy zmuszeni byli do nagłego hamowania, by uniknąć zderzenia. Kierujący nissanem kontynuował jazdę, nie panując nad autem i zjeżdżając kilkakrotne na pobocze drogi.

Świadkiem zdarzenia była, będące na urlopie, policjantka z komisariatu w Łapach (KMP w Białymstoku). Ruszyła w pościg za kierowcą nissana, który wjechał w ul. Rybacką w Mławie.

Policjantka oraz jeden ze świadków zdarzenia, uniemożliwili kierującemu nissanem dalszą jazdę i powiadomili mławską policję.

Okazało się, że za kierownicą nissana siedział 61-letni mieszkaniec Mławy . Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał mu uprawnienia do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, mławianinowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Zero tolerancji dla nietrzeźwych na drodze oraz społeczna reakcja, mają kluczowe znaczenie w walce z pijanymi kierowcami.

Mławscy policjanci dziękują koleżance z komisariatu w Łapach oraz pozostałym świadkom za reakcję i zatrzymanie nietrzeźwego kierującego.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB