Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Policja zatrzymała czterech sprawców kradzieży

2020-04-23 14:37:25 (ost. akt: 2020-04-23 14:42:42)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podziel się:

Dzielnicowa z posterunku policji w Szydłowie, wspólnie z funkcjonariuszem straży gminnej zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży. Jak się okazało, nie działał sam. Krótko po zdarzeniu policjanci ustalili i zatrzymali trzech jego wspólników.

Złodzieje kradli sprzęt rolniczy oraz inne przedmioty z wyposażenia domów w jednej z miejscowości na terenie gminy Szydłowo.

— Sprawcy, z terenu gospodarstwa, ukradli maszynę rolniczą do oczyszczania zboża, a z budynku mieszkalnego wynieśli maszynę do szycia, meble oraz inne sprzęty — poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Jeden ze sprawców został zatrzymany 21 kwietnia na gorącym uczynku przez interweniujący patrol, tj. dzielnicową i strażnika gminnego. To 59-letni mieszkaniec gminy Szydłowo. Trafił do policyjnego aresztu.

Krótko po tym zdarzeniu policjanci ustalili i zatrzymali pozostałych podejrzanych. To również mieszkańcy gminy Szydłowo w wieku 55, 23 i 20 lat.

22 kwietnia, cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie.

— Zgodnie z art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 — przypomina oficer prasowy.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB