Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Uwaga na oszustów sprzedających maseczki ochronne!

2020-04-23 10:55:51 (ost. akt: 2020-04-23 11:01:20)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławska policja ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami maseczek i innych środków ochronnych, oferujących towar na stronach internetowych. Jeden z mieszkańców tego miasta stracił w ten sposób ponad tysiąc złotych.

Jak wynika z ustaleń, mieszkaniec Mławy zamówił w marcu większą ilość maseczek chirurgicznych, korzystając z oferty, przesłanej mu na pocztę w wiadomości e-mail.

Za towar zapłacił z góry. Zamówione maseczki do niego jednak nie dotarły. Zawiadomił o tym policję 20 kwietnia.

Postępowanie prowadzi referat dw. z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie.

— Zgodnie z art. 286. § 1. Kodeku karnego, kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 — poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność!
Maseczki oraz inne środki ochrony, to towar cieszący się ogromnym zainteresowaniem w sprzedaży internetowej. Z okazji korzystają zatem także oszuści.
Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy opinie o sprzedawcy i jego wiarygodność. Nie sugerujmy się jedynie korzystną ofertą.
Przy wyborze sposobu płatności, wybierajmy płatność przy odbiorze.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB