środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Ponowny wybór mojej osoby wynika z zaufania jakie zdobyłem

2020-02-08 08:20:00 (ost. akt: 2020-02-05 10:59:49)

Podziel się:

Paweł Staniszewski sprawuje już drugą kadencję jako przewodniczący zarządu Osiedla nr 2 Warszawska. Z uwagą słucha problemów mieszkańców i podejmuje aktywne działania, aby je rozwiązać. Ponowny wybór jest to dla niego wyróżnieniem i motywacją.

- Dlaczego zdecydował się Pan zostać przewodniczącym zarządu osiedla?
- Decyzja o objęciu tej funkcji wynikła z tego, iż chciałem mieć wpływ na inwestycje, modernizację oraz na plan zagospodarowania przestrzennego naszego osiedla.

- Którą kadencję obecnie Pan sprawuje?
- Obecnie sprawuję drugą kadencję. Ponowny wybór mojej osoby na przewodniczącego zarządu osiedla wynika z zaufania, jakie zdobyłem u mieszkańców osiedla. Jest to dla mnie ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

- Najważniejsze potrzeby osiedla?
- Budowa kanalizacji sanitarnej na naszym osiedlu odbiła się niekorzystnie na stan nawierzchni zarówno asfaltowych, jak i gruntowych. Pomimo doraźnych napraw, ich stan nadal nie jest zadowalający. Brakuje też chodników oraz oświetlenia na niektórych ulicach. Pozostało jeszcze kilka ulic na naszym osiedlu, które nie zostały uwzględnione w projekcie „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława ”. Te problemy zostały uwzględnione we wniosku do budżetu na 2020 rok.

- Największy sukces zarządu osiedla to?
- W poprzedniej kadencji został złożony wniosek o uwzględnienie osiedla w projekcie budowy kolektorów sanitarnych. Obecnie kanalizacja obejmuje prawie 100% jego obszaru. Kolejnym sukcesem jest nowoczesne oświetlenie na ul. Cegielnia. W ubiegłym roku została też położona tymczasowa asfaltowa nakładka na ul.Zabrody, co w dużym stopniu poprawiło komfort przemieszczania się pojazdów mechanicznych. Ulice Żabieniec, Piaskowa, Zabrody, Sadowa, Krucza, Olszynowa, Olesin zostały zakwalifikowane do modernizacji dróg i w tym roku powinna już być gotowa dokumentacja projektowa.

- Ilu członków liczy zarząd osiedla? Jak się Panu z nimi współpracuje?
- Zarząd liczy 3 osoby. Są to osoby, które już w poprzedniej kadencji były w zarządzie. Uważam, że współpraca jest bardzo dobra.

- Pełnienie funkcji przewodniczącego wymaga poświęcenia dodatkowego czasu. Czym zajmuje się Pan zawodowo i jak Pan godzi te sobą te obowiązki?
- Zawodowo pracuję w Państwowej Straży Pożarnej w Mławie w systemie zmianowym oraz należę do Ochotniczej Straży Pożarnej również w Mławie. System zmianowy powoduje, iż mam sporo czasu wolnego, który przeznaczam dla rodziny, ale jego część wykorzystuję też na prace społeczne.

- Jak często odbywają się spotkania zarządu i ogólne mieszkańców?
- Spotkania zarządu odbywają się według potrzeb. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, iż cały czas jesteśmy w kontakcie telefonicznym. Zebrania z mieszkańcami odbywają się dwa razy w roku. W przypadku, kiedy zachodzi potrzeba przekazania ważnych informacji dla mieszkańców, razem z zarządem organizujemy kolejne zebranie.

-O czym dyskutujecie podczas takich spotkań?
- Podczas zebrań poruszane są tematy takie jak inwestycje, potrzeby, jak również problemy mieszkańców. Wspólnie też ustalamy propozycje do budżetu na kolejny rok. Na podstawie tych potrzeb zarząd sporządza wniosek, który następnie jest przekazywany do Urzędu Miasta Mława.

- Jak układa się współpraca z władzami miasta oraz z pozostałymi przewodniczącymi osiedli?
- Funkcję przewodniczącego zarządu sprawuję drugą kadencje. Zarówno współpracę z władzami miasta, jak i przewodniczącymi zarządu osiedli uważam za bardzo dobrą. Dowodem na to jest np. zawsze obecny na każdym zebraniu osiedlowym burmistrz, który jest otwarty na dyskusję z mieszkańcami. Obecni też są niektórzy radni, naczelnicy wydziałów, przedstawiciel policji, straży miejskiej.

- Bliże i dalsze plany działań na osiedlu?
- Nadzór nad bieżącym utrzymaniem dróg osiedlowych, interwencje poparte wnioskami związane z wcześniej wymienionymi problemami. Przy okazji zachęcam mieszkańców osiedla do uczestnictwa w zebraniach.

Ulice w granicach osiedla:
Bukowa, Cegielnia, Gliniana, Jesionowa, Krucza, Jana i Włodzimierza Lech, Malinowa, Jerzego Mandyća, Ogrodowa, Olesin, Olszynowa, Piaskowa, Poziomkowa, Rybacka, Sadowa, Smolarnia, Wałowa, Warszawska (od rz. Seracz do granic miasta), Wiśniowa, Zabrody, ŻabieniecKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB