Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Henryk Antczak został prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej

2020-01-22 08:50:31 (ost. akt: 2020-01-22 09:12:05)

Podziel się:

W poniedziałek, 20 stycznia podczas walnego zebrania sprawozdawczo - wyborczego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej wybrano nowy zarząd. Prezesem jednogłośnie został były burmistrz Mławy, Henryk Antczak.

W składzie nowego zarządu znaleźli się: Leszek Arent (wiceprezes), Andrzej Grzymkowski, Janusz Grochowski (skarbnik), Leszek Zygner, Lech Prejs, Kazimierz Manista oraz Henryk Antczak, który objął funkcję prezesa. Zastąpił on Przemysława Miecznika, pełniącego to stanowisko przez wiele lat.

Do komisji rewizyjnej powołano: Jerzego Kwietnia (przewodniczący), Marię Świtoń i Pawła Tańskiego. Z kolei Sąd Koleżeński składa się z Grzegorza Morawskiego (Przewodniczący), Jacka Wilamowskiego i Zbigniewa Wawrzyńskiego.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zostało powołane do życia w grudniu 1958 r. Jego misją jest rozwijanie życia kulturalnego i materialnego mieszkańców regionu. Ponadto członkowie Towarzystwa pragną kształtować postawy obywatelskie, mające swoje oparcie w patriotyzmie lokalnym, wyrażającym się szacunkiem do Ziemi Mławskiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB