Wtorek, 3 października 2023. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy

IV Mikołajkowy Turniej Charytatywny w Mławie

2019-12-19 13:43:00 (ost. akt: 2019-12-19 11:00:06)

Podziel się:

W sobotę 14 grudnia MKS Mławianka i Mławska Hala Sportowa były organizatorami IV Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego „ Gramy dla Marcina”. Wzięło udział 12 zespołów, zwyciężył pierwszy zespół Mławianki przed Koroną Szydłowo.

Otwarcia turnieju dokonali Dariusz Sowiński, Dyrektor MHS i Wiesław Chrzczon, Prezes MKS Mławianka. W turnieju zagrało 10 drużyn z powiatu mławskiego oraz Czarki Przasnysz i przyjazny Marcinowi SITS Brodnica. Wszystkie drużyny zagrały charytatywnie „Dla Marcina” dziennikarza mławskiego.
Eliminacje rozegrane zostały w trzech grupach, dwa najlepsze zespoły z grupy i dwa najlepsze z trzeciego miejsca awansowały do fazy ćwierćfinałowej.
W grupie A zwyciężyła Fantazja Mława, która pokonała 1:0 Body Club, 2:1 Mławiankę I i zremisowała 1:1 z Koroną Szydłowo. Drugie miejsce zajęła Korona i trzecie Mławianka.
W grupie B awans z pierwszego miejsca wywalczyła Tamka Dzierzgowo, podopieczni Jacka Szypulskiego pokonali 2:1 drugi zespół Mławianki, 2:0 mławski Joker i zremisowali bezbramkowo z Brodnicą. Drugie miejsce zajęła Mławianka II i trzecie Joker (ubiegłoroczny finalista).
W grupie C wszystkie spotkania wygrał zespół Czarki Przasnysz, pokonał 3:1 Król Team (drużyna juniorów Mławianki), 2:0 Straż Pożarną i 1:0 Konopiankę. Drugie miejsce zajęła Straż Pożarna (w drużynie gościnnie zagrali Mateusz i Michał Stryjewscy), trzecie Konopianka.
W fazie ćwierćfinałowej już nie było kalkulacji, żeby grać w półfinałach trzeba wygrywać. Nie było łatwo, do końcowego gwizdka trwała zacięta walka na boisku. Najlepiej świadczą o tym wyniki, dwa mecze zakończyły się bezbramkowym remisem. W meczu Fantazja- Joker o awansie Fantazji zadecydowała dopiero szósta seria rzutów karnych. Zadecydowało celne trafienie Piotra Hołowni (5:4). W spotkaniu Czarki Przasnysz- Korona, piłkarze z Szydłowa nie pudłowali. Wygrali 3:2 po celnych trafieniach Gawędy, Karpińskiego i Sowińskiego.
Pozostałe mecze ćwierćfinałowe:
Mławianka I- Tamka Dzierzgowo 5:2
(K. Dąbkowski- 3, M. Tomczak, D. Lemanek- J. Szypulski- 2)
Mławianka II- Straż Pożarna 3:0
(K. Gosik- 2, H. Jaworski)

Wyniki spotkań półfinałowych:
Mławianka I- FANTAZJA 1:0
(Sz. Masiak)
Korona Szydłowo- Mławianka II 4:0
(M. Hinburg- 2, A. Sowiński, K. Różycki)

W meczu o trzecie miejsce drugi zespół Mławianki pokonał 1:0 Fantazję, po bramce Tomasza Jaroszewskiego.
W spotkaniu finałowym Korona prowadziła 2:0 po szybkich bramkach A. Gawędy i M. Hinburga. Piłkarze Mławianki I po stracie tych bramek bardziej zmotywowani, zagrali bardziej skutecznie. Hat- trickiem popisał się D. Lemanek, czwartą dołożył K. Dąbkowski.
Mławianka II- FANTAZJA 1:0
Mławianka I- Korona Szydłowo 4:2

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, wyróżnienia indywidualne otrzymali: Kamil Głowacki- najlepszy bramkarz, Dominik Lemanek- najskuteczniejszy zawodnik (6 bramek), Hubert Jaworski- najlepszy zawodnik turnieju.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB