Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

XVII Rockowania 2019

2019-11-20 14:00:00 (ost. akt: 2019-11-20 11:02:37)

Podziel się:

W niedzielę, 17 listopada w MDK w Mławie odbył się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Młodzieżowej „Rockowania”. W tegorocznej edycji wzięło udział 7 zespołów, które zaprezentowały publiczności wysoki poziom, a najlepszy był zespół My Own Wasteland.

Bandy zagrały utwory w przeróżnej stylistyce. Wszyscy byli w rewelacyjnej formie i zaprezentowali wysoki poziom. Dlatego też jury stało przed bardzo ciężkim zadaniem. Pierwsze miejsce bezwzględnie należało do zespołu My Own Wasteland, który został nagrodzony czekiem w wysokości 3 tys. zł. Druga nagroda nie została przyznana. Z kolei trzecie miejsce należało aż do trzech wykonawców.
Festiwal poprowadził Stanisław Antośkiewicz. Publiczność zgromadzona w sali kina Miejskiego Domu Kultury miała okazję usłyszeć mocne, rockowe dźwięki. Na scenie pojawiły się zespoły, które brały udział także w poprzednich edycjach. W tym gronie znalazły się: Vataha, Big Black Cockroaches czy Jolokia.
Jury w składzie: Sebastian Richczajt - wokalista zespołu Another Pink Floyd, Michał Worgacz - gitarzysta i wokalista zespołu Another Pink Floyd oraz Dariusz Skowroński musiało podjąć bardzo trudną decyzję. Wykonawców wyróżniały nie tylko niezwykłe kompozycje, ale także charyzma sceniczna.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Festiwal Rockowania to nie tylko występy muzyczne. To także akcje profilaktyczne, które mają na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i uzależnieniach, które czyhają zarówno na młodych, jak i starszych wykonawców wiodących życie rockowej gwiazdy. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Nie eksperymentuję. Nie piję. Nie palę. Moim dopalaczem jest muzyka”. W akcji wzięli udział także psycholog Igor Siedlecki oraz kurator Monika Zakrzewska, którzy wygłosili mini wykłady o skutkach uzależnienia od alkoholu i narkotyków oraz przez czas trwania Festiwalu pełnili dwugodzinne konsultacje, z których mogli skorzystać zarówno uczestniczy Przeglądu, jak i słuchacze, mieszkańcy Mławy i okolic.

Na zakończenie Festiwalu „Rockowania” wystąpiła gwiazda wieczoru - Another Pink Floyd. Grupa reprezentuje wysoki poziom artystyczny. Doceniła to także mławska publiczność, która chętnie śpiewała z zespołem wszystkie kawałki, a na koniec domagała się bisów. Tego wieczoru królowała muzyka i niezwykli wykonawcy. Kolejna edycja Festiwalu już za rok!
IP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB