Piątek, 29 września 2023. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Mieszkania mieszkańców dla mieszkańców

2019-11-14 11:00:00 (ost. akt: 2019-11-14 09:51:52)

Podziel się:

We wtorek, 12 listopada Burmistrz Miasta Mława oficjalnie wręczył klucze do mieszkań komunalnych ośmiu mieszkańcom Mławy. Wyraził nadzieję, że będą oni dbali o nie nawet bardziej niż o swoje własne. Dla mławian była to wyjątkowa chwila.

Ośmiu lokatorów nowego budynku przy ul. Komunalnej we wtorek 12 listopada br. odebrało klucze do nowych mieszkań. – To będzie zupełnie nowy komfort życia. Powierzchnia może podobna, ale w nowym mieszkaniu nie będzie wilgoci, z którą walczę od lat – powiedziała nam pani Grażyna.
Trzeci z pięciu planowanych budynków socjalnych przy ul. Komunalnej odebrano technicznie 24 września br. Społeczna komisja ds. przydziału lokali z mieszkaniowego zasobu Miasta Mława od tego momentu analizowała wnioski potrzebujących i dokonywała przedziałów mieszkań. - To nie było łatwe zadanie, ale w imieniu całej komisji gratuluję Państwu nowego lokum – powiedział w trakcie przekazywania kluczy 12 listopada br. Marian Wilamowski, przewodniczący komisji.
Burmistrz Sławomir Kowalewski podkreślił, że miasto użycza lokale najemcom, nie oddaje ich na własność. – Te mieszkania nie będą Państwa własnością, nie są też naszą. Są własnością 30 tysięcy mieszkańców Miasta Mława, którzy złożyliśmy się na Państwa nowe lokum. Proszę, dbajcie o nie bardziej niż o własne – apelował burmistrz.
Mieszkańcy 12 nowych mieszkań mogą już powoli przeprowadzać się do budynku przy ul. Komunalnej 3. – Z umową proszę udać się do przedsiębiorstwa energetycznego oraz do gazowni i podpisać umowy – podkreślił prezes TBS Andrzej Więckowski.
Nowo powstały budynek ma całkowitą powierzchnię 499,28 m kw. (kubatura: 1 087,43 m sześc.) i mieści się 12 mieszkań – sześć o powierzchni 28,41 m kw. i sześć czterdziestometrowych. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 268 000,69 zł. Miasto uzyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 434 310 zł.
Prace nad wzniesieniem czwartego budynku już się rozpoczęły. Docelowo przy ul. Komunalnej stanie pięć podobnych nieruchomości.
UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB