Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ujawnili kontrabandę za ponad 159 tys. zł

2019-11-08 12:55:10 (ost. akt: 2019-11-08 12:58:27)

Podziel się:

Mławscy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili kontrabandę ponad 185 tys. sztuk papierosów. Zatrzymali dwie osoby, które posiadały wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Grozi im wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

W czwartek, 07 listopada br., funkcjonariusze z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Zatrzymali dwie osoby, mieszkańców pow. mławskiego, którzy posiadali wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Policjanci ujawnili w dwóch samochodach oraz miejscu zamieszkania jednej z osób, ogółem ponad 185 tys. sztuk pojedynczych papierosów. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 159 tys. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 44 tys. zł.

Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Sprawcom grozi wysoka grzywna i do trzech lat więzienia. Trwają czynności policji. Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawcy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB