Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Ruszyły akcje Grupy Zalewski Patrol

2019-11-06 15:00:00 (ost. akt: 2019-11-06 14:59:52)

Autor zdjęcia: Grupa Zalewski Patrol

Podziel się:

„Koczuję - nie pytaj! pomóż przetrwać zimę” i „Pocisk w mróz” to dwie połączone akcje Grupy Zalewski, które rozpoczęły się 1 listopada, a zakończą z dniem 1 marca 2020 roku.

Cel akcji, to pomoc osobom bezdomnym,ale szczególnie tym, którzy zimę postanowili spędzić koczując w pustostanach i innych miejscach na terenie Mławy, Działdowa i okolic. Grupa Zalewski jak co roku zwiększy liczbę swoich patroli, które będą lokalizować miejsca przebywania osób bezdomnych w celu dotarcia z pomocą do tych, którym grozi śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.
- Od 1 listopada aż do marca 2020 r. czynny jest numer telefonu 690 130 139, gdzie każdy z mieszkańców może nagrać na automatyczną sekretarkę informacje o miejscu koczowania osoby bezdomnej. Zgłoszenia można również dokonać pisząc na adres poczty elektronicznej patrolszuka@wp.pl Grupa Zalewski odpowie na każde zgłoszenie zachowując anonimowość osoby zgłaszającej - mówi Mariusz Zalewski, szef i założyciel Grupy Zalewski Patrol.

Tradycją w ramach akcji stały się wspólne patrole z funkcjonariuszami policji,a więc w tej edycji będzie to również realizowane. Wielką pomocą przez wszystkie lata jest wsparcie od instytucji i osób indywidualnych poprzez nieodpłatne przekazywanie niezbędnych rzeczy i przedmiotów takich jak: koce,koce termiczne, śpiwory, ogrzewacze do rąk, termosy, kubki termiczne, ciepłe obuwie, latarki, znicze LED, baterie AA, żywność konserwowa - to wszystko jest wielką pomocą dla człowieka bezdomnego przebywającego w pustostanie. Mieszkańcy nigdy nie zawiedli,a tym samym nie pozostawili bezdomnych bez pomocy. Grupa Zalewski zwraca się ponownie z apelem o przekazywanie wyżej wymienionych rzeczy.Nie przyjmowana jest odzież ponieważ Grupa Zalewski korzysta z zapasów ubiegłorocznej zbiórki. Kontakt w postaci wiadomości sms w celu przekazania wyżej wymienionego wsparcia na numer tel. 517 054 400.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB