Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Europejskie Dni Pracodawców

2019-11-04 08:24:00 (ost. akt: 2019-11-04 08:23:06) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie w bieżącym roku po raz kolejny przyłączył się do udziału w Europejskich Dniach Pracodawców. Ich celem jest wspieranie współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia. W ramach tego wydarzenia organizowany jest szereg spotkań skierowanych do pracodawców, m.in: dni informacyjne, konferencje, seminaria, panele dyskusyjne czy warsztaty, dzięki czemu pracodawcy mają możliwość uzyskania szczegółowej informacji na temat świadczonych przez urzędy pracy usług. W roku bieżącym zdecydowaliśmy , że tematem przewodnim naszego dnia będzie zatrudnianie cudzoziemców. W związku ze zgłaszaną przez pracodawców potrzebą poznania odpowiedzi na konkretne pytania (dotyczące konkretnych przypadków), które pojawiają się w trakcie całej procedury legalizowania pracy cudzoziemców, poza naszym wsparciem zdecydowaliśmy się na zaproszenie specjalistów z innych instytucji i zorganizowanie punktów konsultacyjnych.

W dniu 25 października w godzinach od 9:00 do 12:00 pracodawcy mogli skorzystać z porad pracowników: Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin im. płk. Jakuba Witolda "Witalisa" Chmury, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Wieloosobowego stanowiska ds. cudzoziemców z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie. Każdy z zaproszonych specjalistów mógł od innej strony pomóc i udzielić informacji w kwestii zatrudniania cudzoziemców. Spotkanie w takim gronie umożliwiło pracodawcom uzyskanie kompletnej i rzetelnej wiedzy oraz omówienie indywidualnych przypadków.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/0000001080-img-20191025-104452-588027.jpg

Podczas spotkania udzielono 68 indywidualnych porad z zakresu: legalności pobytu, liczenia okresu ruchu bezwizowego cudzoziemców, weryfikacji warunków wjazdu cudzoziemców do Polski i ogólnych zasad przekraczania granic (Straż Graniczna), procedury wydawania zezwoleń na pracę i pobyt (Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie), zgłaszania cudzoziemców do ubezpieczeń, zakładania Platformy Usług Elektronicznych tzw. PUE, zasad wydawania formularzy A1 dla kierowców, będących obywatelami innych krajów (ZUS), rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom, zezwoleń na pracę typu S (Powiatowy Urząd Pracy w Mławie).

https://m.wm.pl/2019/10/orig/0000001080-img-20191025-114712-588029.jpg

Wśród odwiedzających znalazły się osoby, które dopiero planują zatrudniać cudzoziemców i chciały zasięgnąć ogólnej wiedzy, jak również ci, którzy już zatrudniają, jednak w trakcie trwania całej procedury pojawiły się szczegółowe pytania. Podczas trwania konsultacji specjaliści udostępniali również materiały informacyjne w postaci ulotek i broszurek, a także pokazywali jak przesyłać wnioski drogą internetową, jak zamawiać kolejkę online do danego urzędu, a także jak korzystać z innych platform elektronicznych, ułatwiających kontakt z daną instytucją.


Zachęceni dużym zainteresowaniem z jakim spotkała się nasza inicjatywa już myślimy o organizacji kolejnego spotkania. Zachęcamy naszych klientów, zarówno pracodawców jak i osoby bezrobotne do zgłaszania tematów jakie mielibyśmy na nim poruszyć tak, aby znaleźli oni odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB