Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

BohaterON - włącz historię! Akcja w Katolickiej Szkole Podstawowej

2019-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-30 16:39:55)
Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem - aż 74 uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej przygotowało kartki

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem - aż 74 uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej przygotowało kartki

Podziel się:

Historia nie musi być nudna, a minione wydarzenia bardzo ciekawią dzieci i młodzież. Przekonali się o tym uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej, angażując się w kampanię „Wyślij kartkę do Powstańca”.

Nauczyciele historii na lekcjach „wprowadzili w temat ” oraz dali możliwość nawiązania kontaktu z żyjącymi jeszcze uczestnikami tego ważnego wydarzenia z historii II wojny światowej. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem - aż 74 uczniów przygotowało kartki.


- Wszystkie wykonali samodzielnie, wykazując się kreatywnością i pomysłami. Były to typowe kartki okolicznościowe, laurki a nawet listy. Uczniowie ozdabiali je rysunkami, uzupełniali twórczością własną - ułożonymi przez siebie wierszami. Prezentowali własne miasto, swoją szkołę. Zadawali pytania, a przede wszystkim dziękowali za trud podjęty w obronie Ojczyzny i za wolną Polskę - mówi Beata Radzewicz dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie. - Mamy nadzieję, że listy staną się początkiem dialogu pokoleń i przynajmniej niektórzy otrzymają odpowiedzi.

(IP)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB