Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podsumowanie działań „SMOG”

2019-10-10 17:00:17 (ost. akt: 2019-10-10 12:41:13)

Podziel się:

W środę, 9 października policjanci z Mławy przeprowadzili działania o nazwie „Smog”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin.

W dniu 9 października na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. W trakcie działań policjanci skontrolowali 55 aut. Zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych – przyczyną była nadmierna emisja spalin.

Prowadzone działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB