Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Uczniowie ZS nr 2 będą szkolić się w Grecji

2019-10-09 16:00:07 (ost. akt: 2019-10-09 13:34:15)

Podziel się:

To nie będą wielkie greckie wakacje, lecz okres zdobywania wiedzy i doświadczenia. 50 uczniów wyłonionych podczas rekrutacji pojedzie do Grecji w ramach programu Erasmus +.

Wychodząc naprzeciw wzrostu globalizacji oraz naciskom na rozwój kluczowych kompetencji, młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Mławie podjęła się wyzwaniu uczestnictwa w projekcie Erasmus+ pt. „Wykwalifikowany europejski specjalista z Mławy" realizowanym przy wsparciu Unii Europejskiej programu Erasmus+, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.
Projekt ten daje szansę na szybkie znalezienie zatrudnienia w Polsce i za granicą. Uczniowie zyskają praktyczne doświadczenie zawodowe w Grecji w swoich zawodach. Mobilność uczestników projektu pozwoli skorzystać ze stażu zagranicznego trwającego dziesięć dni i zdobyć doświadczenia w zakresie kompetencji interpersonalnych, społecznych oraz udoskonalić znajomość języków obcych bardzo ważnych na rynku europejskim.
Spośród uczniów Zespołu Szkół nr 2 wyłoniono 50, którzy wyjadą do Grecji. Przy wyborze na staż brano pod uwagę m.in. kryteria takie jak: rozmowa rekrutacyjna i ocena listu motywacyjnego ucznia, średnia wszystkich ocen z ostatniego semestru poprzedzającego rekrutację, frekwencja na zajęciach w ostatnim semestrze poprzedzającym rekrutację, czy też udział w olimpiadach, turniejach lub zawodach.

Kiedy na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji ukazała się informacja o naborze wniosków do projektu Erasmus +, postanowiliśmy wziąć w nim udział. Taki wniosek został opracowany przez grupę projektową, w skład której wchodził dyrektor, koordynator. Koordynatorem całego projektu jest pani Anna Cieślińska, nauczyciele wspomagający i nasza księgowa. Już pod koniec maja okazało się, że projekt uzyskał akceptowalną ilość punktów i zostaliśmy zakwalifikowani do programu Erasmus + pt. „Wykwalifikowany europejski specjalista z Mławy". Wyjazd był zaplanowany dla 50 uczniów z kierunku technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i kelner. Wszyscy uczniowie ubiegający się o wzięcie udziału w projekcie podlegali regulaminowi rekrutacji. Ostatecznie wyłoniono 50 uczniów, którzy już pod koniec sierpnia odbywali w szkole specjalne zajęcia z kultury greckiej, z języka angielskiego oraz greckiego. Następnym etapem będzie wyjazd młodzieży, który nastąpi w najbliższą niedzielę, czyli 13 października i zakończy się 25 października - mówi pani Aneta Zawadzka, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB