Poniedziałek, 4 lipca 2022. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Zrezygnowali z mandatów

2019-09-10 14:30:00 (ost. akt: 2019-09-10 14:32:48)

Podziel się:

Mławscy radni zrezygnowali z mandatów. Najpierw Szymon Zejer z mandatu radnego powiatowego, a po nim Mariusz Szczechowicz z radnego rady miasta.

Na początku września Szymon Zejer został powołany na stanowisko wiceburmistrza. W związku z objęciem tej funkcji zrzekł się mandatu radnego powiatowego. Niedługo potem z mandatu radnego rady miasta zrezygnował Mariusz Szczechowicz. Zastąpią ich odpowiednio Elżbieta Bieńkowska (KWW S.Kowalewskiego) oraz Krzysztof Bartoszczyk (PSL). Należy przypomnieć, że ustawa o samorządzie gminnym nie zezwala na łączenie funkcji zastępcy wójta czy burmistrza z funkcją jakiegokolwiek radnego, mandatem posła lub senatora lub pracą w administracji rządowej.
Mariusz Szczechowicz sprawował swoją funkcję przez niecałe 10 miesięcy. W radzie był członkiem trzech komisji: Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej oraz Skarg wniosków i petycji. W lutym tego roku został powołany na zastępcę wójta gminy Stupsk. Z funkcji radnego zrezygnował ze względów osobistych. Nadal jednak ma zamiar aktywnie działać na rzecz mieszkańców Mławy.
W sytuacji, gdy radny rezygnuje ze swojego mandatu, jego miejsce zajmuje po wyrażeniu zgody kolejny kandydat z największą ilością głosów. Tym samym Mariusza Szczechowicza zastąpi Krzysztof Bartoszczyk, natomiast Szymona Zejera Elżbieta Bieńkowska.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB