Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Kapela Czerniakowska i Zespół Wojska Polskiego na mławskiej estradzie

2019-08-23 15:00:00 (ost. akt: 2019-08-22 15:20:58)

Autor zdjęcia: Kapela Czerniakowska

Podziel się:

Podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Mławą na mławskiej estradzie wystąpią niezwykli artyści. 23 sierpnia na scenie pojawi się Kapela Czerniakowska, natomiast dzień później wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

W piątek, 23 sierpnia po inscenizacji nalotu bombowego na Mławę, ok. godz. 19.00, na estradzie w mławskim parku odbędzie się koncert Kapeli Czerniakowskiej. Mieszkańcy Mławy usłyszą polskie piosenki zakorzenione w folklorze stolicy, m.in. „Chodź na Pragę”, „Dworzec Wileński”, „Zmyśliłaś drogę” „Ballada o Felku Zdankiewiczu” czy „Warszawa da się lubić”. Zespół chętnie przeniesie mławską publiczność w czasy dawnych, podwórkowych zabaw muzycznych.

Z kolei następnego dnia, 24 sierpnia o godz. 17.00 na scenie w mławskim parku zagra Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. W jego skład wchodzi 50 - osobowa grupa artystów. Podczas koncertu nie zabraknie zarówno pieśni wojennych i wojskowych, jak i lżejszych włoskich akcentów i musicalowych motywów. Na scenie zaprezentują się: Anna Grabowska-Nadwodna, Natalia Kaczorowska, Krzysztof Ciupiński-Świątek, Jan Kierdelewicz wraz z orkiestrą i dyrygentem mjr. Marcinem Ślązakiem. Koncert poprowadzi Anna Bukowska.
MDK



Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB