Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Puchar Szefa Sztabu i Burmistrza dla najlepszych

2019-08-18 18:01:23 (ost. akt: 2019-08-18 18:01:52)
Najlepsi odbiorą puchary z rąk burmistrza i dowódców na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej

Najlepsi odbiorą puchary z rąk burmistrza i dowódców na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

Blisko 300 żołnierzy i uczniów szkół mundurowych stanie na starcie Międzynarodowego Drużynowego Biegu Żołnierskiego na 3000 m o Puchar Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Burmistrza Miasta Mława.

Pierwszy raz mieszkańcy Mławy będą mogli obserwować zmagania żołnierzy w centrum miasta. Bieg będzie integralną częścią obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą, zaplanowanych na 23 sierpnia 2019 r. i równocześnie hołdem oddanym bohaterom bitwy granicznej 1939 roku. Dziesięcioosobowe drużyny z całej Polski, a także żołnierze państw sojuszniczych, zmierzą się na dystansie 3 kilometrów. Trasa biegu została wyznaczona ulicami: Żeromskiego, Wyspiańskiego, Sienkiewicza i Reymonta. Rozpoczęcia biegu zaplanowano na godzinę 12:30, a brama startowa zostanie ustawiona w parku miejskim (tam także będzie finisz biegaczy).

Najlepsi odbiorą puchary z rąk burmistrza i dowódców na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w zabytkowym parku miejskim jeszcze przez oficjalnymi obchodami rocznicowymi.

Drużynowe Biegi Żołnierskie na przedpolach Mławy oraz w centrum miasta mają wymiar symboliczny. Uczestnicy znajdują się w mieście, które było świadkiem historii, przemierzają szlaki, na których przed laty walczyli żołnierze broniący miasta przed wrogą napaścią. Tak jak ci sprzed ośmiu dekad, obecni żołnierze walczą ramię w ramię, w drużynie, by osiągnąć szczytny cel. To piękna nić łącząca nas z przedstawicielami minionych pokoleń i wspaniała paralela między przeszłością a teraźniejszością.

MG/KSM/UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB