Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Spotkanie Klubu Dyskusyjnego

2019-01-26 16:13:18 (ost. akt: 2019-01-25 16:21:08)
Spotkanie Klubu Dyskusyjnego

Spotkanie Klubu Dyskusyjnego

Podziel się:

Szkoła nie powinna być wyłącznie miejscem, w którym odbywają się lekcje, a uczniowie starają się zdobywać jak najlepsze oceny. Ważne, aby placówka stawiała na indywidualne podejście do uczniów i wychodziła naprzeciw ich zainteresowaniom.

Niezwykle istotną rolę odgrywają zajęcia pozalekcyjne oraz organizowanie atrakcji, podczas których dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje pasje. Taką możliwość oferuje Klub Dyskusyjny, w ramach którego uczniowie stykają się z kulturą, uczestnicząc m.in. w wyjazdach do teatru.
W czwartek, 17 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV a i IV d Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie spotkali się w bibliotece szkolnej, aby obejrzeć film pt. „Kopciuszek” na podstawie baśni braci Grimm. Potem odbyła się gorąca dyskusja. Każdy z uczniów inaczej interpretował baśń. Czwartoklasiści zauważyli różnicę pomiędzy wersją filmową a sceniczną, którą miały okazję zobaczyć w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Dzieci wyrażały swoje poglądy oraz porównywały je z innymi. Dzięki temu miały okazję doskonalić umiejętność wnioskowania oraz skutecznej argumentacji.
Spotkanie zakończył Turniej Baśniowy, dzięki któremu uczniowie poczuli ducha rywalizacji. Już po feriach odbędą się kolejne spotkania Klubu Dyskusyjnego oraz wyjazdy do teatru.
NTKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB