Wtorek, 28 listopada 2023. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Zmarł Ryszard Bastkowski

2019-01-15 15:46:00 (ost. akt: 2019-01-15 15:46:24)
Śp. Ryszard Bastkowski

Śp. Ryszard Bastkowski

Podziel się:

Nie żyje Ryszard Bastkowski, były sekretarz miasta Mława. Obecnie, mimo przejścia na emeryturę, pełnił stanowisko Przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 6 Kopernika w Mławie. Zmarł we wtorek 15 stycznia br. w działdowskim szpitalu.

Śp. Ryszard Bastkowski ostatnio pełnił funkcje Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 6 Kopernika w Mławie. Swoją funkcję sprawował przez trzy kadencje. Zajmował się sprawami swojego osiedla w latach 2007-2011, 2011-2015 i 2015-2019. Był obecny praktycznie na każdej sesji rady miasta Mława.
- Pan Ryszard był wspaniałym kolegą, zawsze był pomocny. Zawsze miał czas aby porozmawiać. Udzielał wielu rad dotyczących samorządu. Zawsze z żartem i uśmiechem podchodził do nas na sesjach rady miasta – wspomina Elżbieta Rzodkiewicz, była radna i obecna przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 14 Zawkrze
– To był bardzo porządny człowiek. Znałam go jeszcze czasów kiedy prezesem gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Konopkach oraz filię tej placówki w Szydłowie. Dobrze kierował zarządzana przez siebie firmą. Był uczynnym człowiekiem. Jako przewodniczący zarządów konsultowaliśmy różne sprawy, razem zastanawialiśmy się o co napisać w planowanych budżetach miejskich - wspomina Andrzej Kowalski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 Andersa.
Należał do najbardziej aktywnych przewodniczących, a z jego doświadczenia korzystali nie tylko inni przewodniczący zarządów osiedli, ale również i radni oraz pracownicy urzędu miasta Mława.

W 2007 roku Śp. Ryszard Bastkowski (w środku) przeszedł na emeryturę

Właśnie praca w mławskim ratuszu była ostatnim zajęciem śp. Ryszarda Bastkowskiego przed przejściem na emeryturę. Przez wiele lat [lata 1995-2007 - przyp.red.] sprawował on funkcję sekretarza miasta Mława, a 2007 roku, po 46 latach pracy zawodowej przeszedł na zasłużoną emeryturę .
– Miałem okazję poznać Pana jako człowieka otwartego, wspierającego innych dobrą radą i doświadczeniem. Kilka miesięcy pracy z Panem było dla mnie
niezwykle cenne – mówił wówczas w czasie uroczystości pożegnania burmistrz Sławomir Kowalewski.
Oprócz funkcji sekretarza miasta śp. Ryszard Bastkowski pełnił funkcję zastępcy burmistrza, gdy w 2002 roku na to stanowisko burmistrza został wybrany przez radę miejską Jerzy Rakowski.
Przewodniczący Zarządu osiedla nr 6 Kopernika zmarł nad ranem we wtorek, 15 stycznia w działdowski szpitalu.

(SW)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB