Poniedziałek, 15 lipca 2024. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Trwają przygotowania do charytatywnego meczu

2018-03-23 10:05:57 (ost. akt: 2018-03-23 10:13:25)

Podziel się:

Drużyna gwiazd zmierzy się z kadrą klubu sportowego „Zawkrze” Mława. Wrażeń na najwyższym poziomie dostarczą gwiazdy polskiej siatkówki. Do zdobycia jest m.in. medal Mistrzostw Świata z 2014 r. i koszulki reprezentacji Polski!

W czwartek 29 marca o godz. 18.00 na parkiecie hali widowiskowo-sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie zobaczymy: Pawła Zagumnego, Łukasza Kadziewicza, Piotra Gacka, Pawła Papkego, Zbigniewa Lubiejewskiego, Pawła Kucińskiego, Macieja Dobrowolskiego, Michała Bąkiewicza, Ireneusza Mazura i Jacka Kacprzyka. Nad przebiegiem zmagań będzie czuwać międzynarodowy sędzia PlusLigi Agnieszka Michlic, która już nie po raz pierwszy odwiedzi nasze miasto. Drużyna gwiazd zmierzy się z kadrą klubu sportowego „Zawkrze” Mława. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Sportowcy przybędą do Mławy z gadżetami, które będzie można zakupić na aukcji w przerwach meczu. Organizatorzy z KS Zawkrze Mława spodziewają się w sumie około 50 przedmiotów.
Ustalono, że - ze względu na ramy czasowe - podczas meczu charytatywnego licytowane będą najbardziej cenne fanty. A będzie z czego wybierać. - Grzegorz Szewczyk potwierdził, że do licytacji zostanie przeznaczony medal mistrzostw świata zdobyty przez polską kadrę w 2014 roku. Poza tym przywiezie też 10 medali różnej rangi polskich najwyższych rozgrywek - od Pucharu Polski po Mistrzostwo Polski – poinformował Grzegorz Kuciński. Do zdobycia są też m.in. koszulki reprezentacji Polski. Wszystkie przedmioty zaprezentowane będą w sieci. Część z nich zdobyć można będzie na aukcji internetowej, którą planuje się uruchomić po wydarzeniu. W trakcie imprezy przewidziano również kwestę, na którą przygotowano odpowiednio oznaczone puszki. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki zasilą budżet na rehabilitację mławskiego dziennikarza Marcina Breńskiego.
Trwają przygotowania do imprezy. 14 marca odbyło się kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego. Podkreślano, że najważniejszą sprawą jest zgromadzenie jak największej puli środków na leczenie dziennikarza. Rozmawiano m.in. o kosztach organizacyjnych imprezy i zadaniach jakie należy wykonać. Przypominamy, że całość środków z kwesty oraz licytacji pójdzie na wspomniany cel charytatywny.
Organizatorami imprezy są: Klub Sportowy „Zawkrze Mława” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mława. Wśród patronów medialnych wydarzenia jest Nowy Kurier Mławski. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB