Poniedziałek, 25 października 2021. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Przetarg rozstrzygnięty. Siłownie będą na terenie całej gminy

2017-08-18 09:44:12 (ost. akt: 2017-08-18 09:46:10)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

We wszystkich miejscowościach gminy Wiśniewo powstaną siłownie zewnętrzne. Samorząd rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Urządzenia do ćwiczeń pojawią się przy placach zabaw do 15 września b.r.

Do przetargu na zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznych w 16 miejscowościach gminy Wiśniewo zgłosiło się 6 firm. Samorząd na wykonawcę wybrał przedsiębiorstwo z miejscowości Piaski, które zlecone zadanie wykona za 80 tys. 294 zł brutto. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 15 września b.r.

Wśród urządzeń do ćwiczeń znajdą się m..in orbitrek służący do poprawienia koordynacji ruchowej i aktywacji bioder, barków i ramion oraz biegacz piechur, który ma wzmacniać mięśnie nóg. Zarówno do wzmocnienia nóg, jaki i ramion oraz górnej partii pleców ma służyć natomiast „jeździec”. Urządzenia siłowni zewnętrznej mają być wykonane z grubej stali i być dobrze zabezpieczone przed korozją. Długotrwałemu używaniu ma ponadto sprzyjać odporne na warunki pogodowe dwukrotne tzw. proszkowe malowanie.

W specyfikacji warunków zamówienia zaznaczono, że urządzenia do ćwiczeń mają być zamontowane na trawie lub kostce brukowej. Nowy sprzęt będzie podlegał 60-miesięcznej gwarancji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku we wszystkich miejscowościach znajdujących się na terenie gminy Wiśniewo powstały małe place zabaw dla dzieci. Wkrótce, obok tych obiektów pojawią się siłownie zewnętrzne dla dorosłych.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hok #2309739 | 185.170.*.* 18 sie 2017 23:19

    Takie siłownie powinny być nie tylko w Wiśniewie, ale też w innych gminach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz