Poniedziałek, 4 lipca 2022. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Kogo szukają pracodawcy w powiecie mławskim?

2017-05-10 09:42:58 (ost. akt: 2017-05-10 09:45:43)

Podziel się:

Pracodawcy w powiecie mławskim potrzebują przede wszystkim specjalistów z branż elektronicznej, rolno-spożywczej, transportowej i handlowo-usługowej. Poszukiwani są m.in. pracownicy budowlani, elektrycy, hydraulicy, piekarze oraz kierowcy.

- W powiecie mławskim dominujące są branże: elektroniczna i rolno-spożywcza. Dlatego też zawody deficytowe, których potrzebują pracodawcy najbardziej występują właśnie w tych kierunkach – mówi Witold Żerański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie. Dodaje, że na naszym terenie jest duże zapotrzebowanie na pracowników także z dwóch innych branż - transportowej i handlowo-usługowej.

Do poszukiwanych w naszym powiecie profesji z całą pewnością należą pracownicy budowlani, hydraulicy, elektrycy, blacharze, dekarze oraz monterzy instalacji budowlanych. Zatrudnienie na pewno znajdą też elektrycy, elektromechanicy, technicy elektronicy i mechanicy samochodów ciężarowych. Poszukiwani są też pracownicy przetwórstwa spożywczego: rozbieracze, wykrawacze, operatorzy maszyn przetwórstwa rolno-spożywczego, wędzarze i peklowacze. - Pracodawcy zgłaszają też zapotrzebowanie na lakierników, spawaczy, ślusarzy, piekarzy, cukierników, operatorów sprzętu do robót ziemnych. Wciąż bardzo duże zapotrzebowanie jest na kierowców autobusów i samochodów ciężarowych – informuje Witold Żerański.

Liczne w naszym mieście zakłady fryzjerskie i kosmetyczne poszukują do pracy właśnie fryzjerek i kosmetyczek. Firmy szukają również ludzi z wyższym wykształceniem, min. inżynierów budownictwa, specjalistów ekonomii, rachunkowości i finansów. Jest duże zapotrzebowanie na ludzi z doświadczeniem. Poszukiwani są także przedstawiciele handlowi ze znajomością języka angielskiego.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy Powiatowy Urząd Pracy w Mławie zamierza prowadzić szkolenia, m.in. dla kosmetyczek, fryzjerek, operatorów wózków jezdnych i sprzętu ciężkiego, spawaczy i operatorów maszyn przetwórstwa spożywczego. Będzie można też zdobyć prawo jazdy kategorii C i E.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mlawianin #2241692 | 83.6.*.* 10 maj 2017 13:29

    Szanowny Panie Żerański, przez lata pracy w tej instytucji nauczył się Pan opowiadać mieszkańcom Mławy bajki, najwyższy czas aby przeszedł Pan do rzeczywistości, bo jeszcze trochę i za dobrej zmiany, po likwidacji tego urzędu sam Pan bedzie musiał szukać pracy czego Panu życzę, i wtedy będzie Pan wiedział jak wygląda sprawa pracy w Mławie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)