Czwartek, 8 czerwca 2023. Imieniny Ady, Celii, Medarda

Policja szkoliła księży

2017-03-23 12:44:09 (ost. akt: 2017-03-23 12:45:07)

Podziel się:

W ramach współpracy ze środowiskiem osób duchownych, 22 marca w sali konferencyjnej Sanktuarium Św. Antoniego w Ratowie, odbyło się szkolenie z zakresu prewencji kryminalnej, w którym wzięli udział księża proboszczowie z terenu całego pow. mławskiego.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w parafiach.
Gospodarzem spotkania był ks. Rektor Bogdan Pawłowski, Dziekan dekanatu strzegowskiego. Szkolenie zorganizowała, w ramach współpracy z parafiami, Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

W szkoleniu wzięły udział osoby duchowne – głównie księża proboszczowie z parafii, znajdujących się na terenie powiatu mławskiego. W tematykę szkolenia wprowadził mł. insp. Artur Ryfiński Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Podczas spotkania omówione zostały m.in. sposoby działania przestępców i oszustów, techniczne środki zabezpieczenia mienia przed włamaniem, kradzieżą czy dewastacją - ze szczególnym uwzględnieniem montażu monitoringu wizyjnego i systemu alarmowego.

Przedstawiono także sposoby postępowania oraz alarmowania służb, w przypadku zamachu terrorystycznego i podłożenia ładunku wybuchowego, a także w przypadkach zakłóceń ładu i porządku podczas uroczystości kościelnych.

Skupiono się także na bezpieczeństwie podczas przemarszu pielgrzymek. Podczas spotkania policjanci podkreślali ogromną rolę osób duchownych w budowaniu bezpieczeństwa lokalnego oraz angażowaniu lokalnej społeczności do działań profilaktycznych. Zaprezentowano także nowe narzędzia ułatwiające kontakt z policją – aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB