Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

10 kolizji podczas weekendu

2017-02-13 13:46:33 (ost. akt: 2017-02-13 13:51:34)

Podziel się:

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drodze – wystarczy chwila nieuwagi by doszło do zdarzenia drogowego. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną 6 kolizji.

Do zdarzeń drogowych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, dochodziło najczęściej na drogach gminnych, poza Mławą. Dwa zdarzenia odnotowano w Dalni, na drodze krajowej nr 7. Inne przyczyny kolizji to wtargnięcie zwierzęcia na drogę (Nosarzewo Borowe) oraz nieprawidłowe cofanie.

W jednym z przypadków, kolizję spowodował kierowca, będący w stanie po użyciu alkoholu. Jak się okazało, nie miał także uprawnień do kierowania. 64- letni mieszkaniec pow. mławskiego, ruszając z parkingu samochodem marki Fiat Punto, uderzył w zaparkowany pojazd marki Mazda. Kierowca w organizmie miał ponad 0,40 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło 11 lutego o godz. 13:40 w Starych Kosinach. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Oblodzona i zaśnieżona droga to pułapka dla niedoświadczonych oraz nieostrożnych kierowców. Zwiewany z pól śnieg, oblodzone odcinki jezdni, to warunki w których należy zachować maksymalną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Jakikolwiek gwałtowny manewr może zakończyć się wypadnięciem z drogi do rowu.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB