Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Podwyżki dla pracowników obsługi i administracji – po około 2 procent

2016-11-25 22:25:41 (ost. akt: 2016-11-25 22:30:02)

Podziel się:

Od stycznia 2017 r. pracownicy obsługi szkół i administracji będą zarabiali średnio o około 2% więcej niż obecnie. Nie wszyscy dostaną po tyle samo – o konkretnych kwotach będą decydować dyrektorzy poszczególnych jednostek.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Od pewnego czasu część radnych powiatu domagała się od zarządu powiatu konkretnej odpowiedzi na pismo pracowników administracji i obsługi szkół, które zostało wystosowane jeszcze w lutym b.r. W korespondencji tej, jej autorzy wnioskowali o wzrost swoich wynagrodzeń.

Jak tłumaczył na ostatniej sesji starosta Włodzimierz Wojnarowski, dokonana niedawno analiza finansów samorządu nie pozwoliła na podniesienie płac jeszcze w tym roku. Jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to możliwe w roku 2017. Choć nie można tu mówić o jakimś znacznym wzroście.

Podwyżka wynagrodzeń o około 2%, jak poinformowała nas wicestarosta powiatu mławskiego Barbara Gutowska, została zapisana w projekcie budżetu na rok 2017. Ponadto pracownicy, którzy zarabiają obecnie poniżej 2 tys. zł brutto, otrzymają wyrównanie, bo od stycznia 2 tys. zł brutto ma być kwotą najniższego wynagrodzenia obowiązującą w całym kraju.

– Najpierw pracownicy dostaną wyrównanie, a potem 2% podwyżki od wynagrodzenia po wyrównaniu – mówi Barbara Gutowska. Od razu jednak dodaje, że podwyżki dla pracowników nie będą takie same. - Bo te dwa procent przewidziane na podwyżki wynagrodzeń będą w gestii dyrektorów poszczególnych jednostek. To kierujący szkołami zadecydują, ile kto konkretnie dostanie podwyżki – objaśnia nasza rozmówczyni.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2157632 | 87.116.*.* 11 sty 2017 19:56

    Szaleństwo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz