Wtorek, 18 stycznia 2022. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Miejska siłownia nie dla pakerów

2016-11-03 22:13:13 (ost. akt: 2016-11-03 22:16:24)

Podziel się:

Rada miasta ustaliła stawki za usługi klubu fitness, który będzie działał przy ul. Kopernika. Są one wyższe od tych oferowanych przez prywatnych przedsiębiorców w Mławie. Teraz radni mają przeznaczyć środki, rzędu od 300 do 400 tys. zł na zakup sprzętu.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Stawki za usługi w fitness klubie rada miasta przyjęła na ostatnim posiedzeniu 25 października. Wcześniej - 21 października podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego i budżetu radni dyskutowali na temat ich wysokości, a także o sprzęcie, który ma być zakupiony.

Póki co na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stoi budynek, nie ma on natomiast wyposażenia. Jak zapowiedział podczas posiedzenia komisji dyrektor MOSiR-u Piotr Jankowski, na zakup są potrzebne środki w wysokości od 300 do 400 tys. zł. - Oczywiście mówimy tutaj o sprzęcie najwyższej jakości – zaznaczył Jankowski.

Jak podkreślano podczas dyskusji zaproponowane stawki za usługi są wyższe niż w innych klubach fitness prowadzonych w Mławie przez przedsiębiorców. - Czy ustalając takie stawki, pan dyrektor nie obawiał się, że obiekt na terenie MOSiR-u będzie świecił pustkami? - pytał radny Marian Wilamowski.

Jankowski: ceny nie
są wygórowane

Według Jankowskiego kwoty, który znalazły się w cenniku siłowni MOSiR-u nie są zbyt wygórowane. - Nie są przecież znacznie wyższe od stawek konkurencji, ale raczej do nich zbliżone. To są kwoty wyższe o 2 do 5% - objaśniał dyrektor MOSiR-u.

Z kolej radny Lech Prejs zaznaczył, że ceny są wyższe między innymi po to, aby miasto nie tworzyło nieuczciwej konkurencji dla przedsiębiorców – podatników prowadzących podobną działalność. - Poza tym chodzi o to, żeby do naszej siłowi nie przychodzili tak zwani pakerzy, ale żeby to było raczej coś dla rodzin – dodał Prejs.

O takim właśnie przeznaczeniu obiektu wypowiedział się również Piotr Jankowski. - Chcemy stworzyć siłownię, która będzie służyła przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy chcą uprawiać sporty siłowe bardziej rekreacyjnie niż zawodowo czy półprofesjonalnie. Nie chcemy wyposażać obiektu w ogromne ciężary, ale bardziej w urządzenia, które są bezpieczniejsze dla ludzi nie mających na co dzień styczności z siłownią – tłumaczył dyrektor.

Z takiego przeznaczenia zadowolony był też radny Arkadiusz Dłubisz. - Ucieszyło mnie to, co pan powiedział, że ta siłownia nie będzie dla pakerów, którzy mają dźwigać ponad 200 kilogramów, ale ma być bardziej rekreacyjna, dla wszystkich mieszkańców miasta. Wydaje mi się, że to dobry kierunek – powiedział Dłubisz.
Jankowski zaznaczył natomiast, że za wspomnianą przez niego kwotę 300 – 400 tys. zł da się kupić sprzęt z najwyższej półki. - Takie jest moje stanowisko, żeby kupić lepszy sprzęt. Oczywiście możemy postanowić, że nabędziemy tańszy, ale wtedy jego jakość będzie niższa – dodał szef MOSiR-u.

Ile zapłacimy?

Głos w tej sprawie zabrał także Jacek Sych – Skoro ceny mają być wyższe, to nie wypada, żeby sprzęt był gorszy – argumentował. Środki na wyposażenie fitness klubu ma w przyszłorocznym budżecie wyodrębnić rada miasta.

Według przyjętego przez radnych cennika miesięczny karnet do klubu bez ograniczeń będzie kosztował 130 zł (tygodniowy 45 zł), a na siłownię 90 zł (tygodniowo 29 zł). Tyle samo klienci zapłacą za zajęcia fitnessu. Jednorazowe wejścia na siłownię, fitness czy saunę to koszt 12 zł od osoby. Posiadający Kartę Mławiaka będą mogli liczyć na zniżki.Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pakerowa :) #2113041 | 86.88.*.* 15 lis 2016 13:52

  Wow artykuł nasuwa mi tylko jedno. Pan radny chce zbudować siłownie nie dla zwykłych prostych ludzi takich jak ja czy Ty tylko dla siebie i ludzi którymi się otacza. Bardzo nie ładnie ze próbuje dzielić społeczność. Ta silownia nie jest dla ciebie bo jesteś "pakerem"....co to ma być. Malo tego kto wie czy ten paker nie wygra kiedyś najwyższego podium w kulturystyce.... Panie radny niech Pan weźmie się za pracę a nie za takiego typu glupoty

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z bliska #2107760 | 95.49.*.* 7 lis 2016 10:04

  Panie Slawku o jakich pakietach Pan pisze które mogą reprezentować Mlawę nawet na OLIMPIADZIE, pierwsze slyszę , a jesli to z czego taki pakiet ma się skladać, aby osiągac takie wyniki, a na przyszłośc proszę z uwagą czytac komentarze: nie chodzi o pakiety a chodzi o mławskich pakierów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sławek #2106584 | 109.241.*.* 5 lis 2016 11:08

   Co to za pomysły co za ludzie żądzą naszymi pieniążkami najpierw wybudowali za krótki basen co nie spełnia wymogów na większe zawody a teraz siłownie bez ciężarów!!!! A może ktoś z tych pakietów których tak nazywacie by mógł reprezentować Mławę bądź Polskę na zawodach lub olimpiadzie. Świetne pomysły siłownia świecą pustkami kiedy wy radni,posłowie i reszta,zrozumiecie że to wy jesteście dla nas ludzi mieszkańców obywateli a nie my dla was.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. a może tak? #2105548 | 193.243.*.* 4 lis 2016 08:54

   Myślę że kompromisem mogą być wejścia jednorazowe. Ustalono 29 zł. tygodniowo. Ćwiczy się zazwyczaj 3-4 razy w tygodniu. 5 zł. jednorazowo i po problemie. Dyrektor MOSiR-u powinien brać to pod uwagę.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Paker #2105373 | 188.146.*.* 3 lis 2016 22:41

   Panie Prejs, co Pan gadasz za głupoty. Rozumiem, że jesteś Pan radnym, ale bez przesady. Żeby gadać, że ceny są wyższe, żeby nie tworzyć konkurencji dla prywatnych firm, to ja nie wiem... brak mi słów na Pana tok myślenia... To może niech miasto w ogóle nie tworzy takich miejsc jak siłownia? czy miasto jest od robienia siłowni czy może raczej od innych rzeczy, np. kładzenia chodników? Zastanów się Pan, Panie Prejs.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz