Piątek, 29 września 2023. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Czy wróci miejska łaźnia? Zebrali 490 podpisów

2016-07-15 10:39:07 (ost. akt: 2016-07-15 08:47:49)

Autor zdjęcia: Monika Piskorz

Podziel się:

W czerwcu wolontariusze Grupy Zalewski Patrol odbyli wiele spotkań i rozmów z mieszkańcami Mławy na temat osób bezdomnych. Podczas akcji udało się zebrać 490 podpisów poparcia dla ponownego uruchomienia w naszym mieście łaźni miejskiej.

Listy z podpisami 4 lipca zostały przekazane do urzędu miasta. Przypomnijmy, że łaźnia przez wiele lat działała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ul. Narutowicza, a po jej likwidacji pomieszczenia zostały zaadaptowane na potrzeby urzędu. Sygnały o potrzebie istnienia takiego obiektu docierały wcześniej także do redakcji „Kuriera”. Z kolei Mariusz Zalewski, szef Grupy Zalewski przypomina, że w okresie wiosenno-letnim wiele osób bezdomnych opuszcza ośrodki i decyduje się „żyć na ulicy”. „Brak łaźni miejskiej jest zagrożeniem dla zdrowia samych osób bezdomnych, które jeszcze bardziej narażone są na choroby powodowane brakiem dostępu do wody. (...) Obecnie osoby bezdomne przebywające na terenie Mławy zmuszone są korzystać z sanitariatów dostępnych w sklepach - większych marketach (z których często są wyrzucane), czy też używać ujęć wody ogólnie dostępnej tj, fontanna w Parku Miejskim, co w oczywisty sposób zwiększa zagrożenie zdrowotne dla każdego mieszkańca w Mławie” - napisał Mariusz Zalewski w mailu skierowanym do naszej redakcji. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB