Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Noga z gazu, policja zapowiada kontrole

2016-03-04 17:55:52 (ost. akt: 2016-03-04 13:40:29)

Podziel się:

Mławska policja zapowiada kolejne weekendowe kontrole. Pod szczególnym policyjnym nadzorem znajdą się piesi oraz stan trzeźwości kierujących.

W ciągu tygodnia mławscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 315 kierujących. Pomimo prowadzonych systematycznie kontroli, wciąż jednak nie brakuje na naszych drogach nietrzeźwych kierowców.

W środę, 2 marca o godz. 15:00 w miejscowości Józefowo, gm. Radzanów, patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat Seicento. Leszek Sz. lat 45, zam. pow. mławski miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawa jazdy.

Podczas weekendu policjanci zwracać będą także szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. W 2015 roku na terenie pow. mławskiego odnotowano 16 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 7 osób a 11 zostało rannych. Zdarzenia z udziałem pieszych to 25 procent wszystkich wypadków na drogach powiatu. Przyczynami wypadków z udziałem pieszych było wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi. Tragiczne ofiary zdarzeń to również piesi nie używający po zmierzchu elementów odblaskowych. Przyczyną wypadków było również nieudzielenie przez kierującego pierwszeństwa pieszemu na przejściu.

Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne potrwają przez cały weekend.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB