środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Przyjdź na Koncert Noworoczny

2015-12-28 09:50:15 (ost. akt: 2015-12-28 14:43:24)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

W styczniu 2016 r. miasto organizuje koncert na powitanie Nowego Roku. 9 stycznia 2016 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (Mława, ul. Sienkiewicza 24) usłyszymy muzyków, którzy są absolwentami tej placówki. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 toastem noworocznym, który wzniesie burmistrz Sławomir Kowalewski. Wstęp wolny.

Organizatorzy czynią starania, aby prym wiódł Robert Szpręgiel, solista Warszawskiej Opery Kameralnej.

Pierwszy Koncert Noworoczny zorganizowano w styczniu 2015 roku. Na scenie zaprezentowali się wówczas orkiestra i chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie oraz utalentowani muzycy z naszego miasta, którzy zyskali uznanie wśród publiczności krajowej i zagranicznej. Wystąpili Janusz Prusinowski z żoną Kają i dziećmi oraz Paweł Stawiński z żoną Martą i grający na harmonijce ustnej Roberto Raimondi. Gatunki i utwory przeplatały się. Mławianie kolędowali, słuchali ciekawych utworów granych na starych, często nieznanych instrumentach, ale także śpiewali z muzykami szlagiery muzyki popularnej.

Przed nami druga odsłona koncertu. Trwają rozmowy z Robertem Szpręglem, mławianinem, absolwentem mławskiej PSM i Gdańskiej Akademii Muzycznej związanym z teatrami muzycznymi stolicy. Robert Szpręgiel znany jest publiczności jako aktor Teatru Muzycznego Roma oraz Warszawskiej Opery Kameralnej. Z „Romą” rozpoczął współpracę po studiach. Podziwiany był w roli Morfeusza w realizacji „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha, a także w „Piotrusiu Panie” do muzyki J. Stokłosy czy „Miss Saigon” C. Schonberga. Obecnie śpiewa w wystawianych przez Warszawską Operę Kameralną dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Moniuszki, Albertiniego, Strawińskiego oraz współczesnych kompozytorów jak np. Bernadetta Matuszczak, Józef Koffler. Można go zobaczyć m.in. w „Napoju miłosnym”, „Cosi fan tutte”, „Henryku VI na łowach”’, „Zaide” , „Cyruliku Sewilskim”, Don Giovanni” , „The Rake′s Progress” oraz „Zbrodni i karze”.

Podczas Koncertu Noworocznego przed mławską publicznością zaprezentuje się także utalentowane rodzeństwo, Marlena i Łukasz Truszczyńscy, związani z Gdańską Akademią Muzyczną. Skrzypaczka i pianista będą występować solo oraz w duecie prezentując lekki, karnawałowy repertuar.


Źródło: UM w Mławie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB