Wtorek, 3 października 2023. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy

W Ciechanowie, Działdowie i Żurominie będą się bawić. W Mławie Sylwestra nie będzie

2015-11-19 09:03:44 (ost. akt: 2015-11-21 09:33:20)
UM Mława

UM Mława

Podziel się:

Już po raz trzeci mławianie zostaną bez Sylwestra na Starym Rynku. Ratusz taki stan rzeczy tłumaczy m.in. niewielkim zainteresowaniem mieszkańców i wysokimi kosztami ochrony. Niejako w zamian urzędnicy proponują... koncert w szkole muzycznej.

Wielu mławian zapewne pamięta, że jeszcze kilka lat temu w sylwestrową noc można było pójść z szampanem na Stary Rynek. Tam, podobnie jak w wielu miastach Polski, mieszkańców witała radosna muzyka, a o północy życzenia mławianom składał burmistrz. Jednak od jakiegoś czasu ratuszowi urzędnicy zaprzestali tej praktyki. W tym roku, podobnie jak rok temu i dwa lata temu, nie powitamy Nowego Roku na Starym Rynku w Mławie - podczas imprezy zorganizowanej przez mławski ratusz. Jak się dowiedzieliśmy, sylwestrowe imprezy w plenerze organizują natomiast okoliczne miasta. Rok 2016 „pod chmurką” będą mieli możliwość przywitać mieszkańcy Ciechanowa, Działdowa i Żuromina. W Działdowie wystąpi grupa Vogue Band, rzecznik miasta Ciechanów nie zdradza jeszcze gwiazdy wieczoru, a w Żurominie mają wystąpić lokalni artyści. Spośród niedaleko oddalonych od Mławy miast imprezy sylwestrowej na rynku nie organizuje w tym roku na pewno Przasnysz.

Było
niebezpiecznie?

A czemu Sylwestra pod gołym niebem nie będzie już trzeci rok także w Mławie? - Zanim w 2012 roku po raz ostatni zorganizowaliśmy Sylwestra na Starym Rynku w Mławie, zauważyliśmy, że zainteresowanie tą formą wspólnego witania Nowego Roku spada – objaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik Urzędu Miasta w Mławie. I dodaje, że trzy lata temu liczba osób uczestniczących w zabawie była niewielka. - Natomiast koszty wykonawców, technicznego zabezpieczenia imprezy i ochrony - wyższe niż standardowo, ze względu na atrakcyjny termin – mówi Grzywacz. Ale to nie są jedyne powody, dla których urzędnicy zrezygnowali z organizowania imprezy. Nasza rozmówczyni wspomina także o kwestii bezpieczeństwa. - Dochodziło też do przykrych incydentów, uszkodzeń mienia i skarg ze strony mławian mieszkających w okolicach Starego Rynku – precyzuje rzecznik magistratu. Magdalena Grzywacz niejako w zamian proponuje... koncert w szkole muzycznej. - Współpracując z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Mławie, na początku tego roku zorganizowaliśmy Koncert Noworoczny, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców. Chcemy kontynuować współpracę w tym zakresie – mówi rzecznik ratusza.

Robert Bartosewicz


[

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. genio #1877656 | 178.235.*.* 9 gru 2015 17:44

  Szkoda szkoda . Chetnie by sie pobawil

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sylwek #1877652 | 178.235.*.* 9 gru 2015 17:43

  Bardzo przykro jak zwykle wszedzie tylko nie Mlawa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Marriola #1877651 | 178.235.*.* 9 gru 2015 17:41

  Bardzo wielką szkodą .....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. erg #1861833 | 188.146.*.* 20 lis 2015 11:12

  Bardzo dobrze.Bydło na targ w Strzegowie niech idzie się wyszumieć!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz