Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Nie przegap! Najnowsze wydanie ,,Kuriera" (19-25 sierpnia 2015 r.)

2015-08-19 08:47:18 (ost. akt: 2015-08-19 08:53:08)

Podziel się:

W najnowszym wydaniu ,,Nowego Kuriera Mławskiego" przeczytasz m.in.:

> Mława. Kobieta na ulicy
– ludzie zaalarmowali służby

Żar lał się z nieba w upalne piątkowe popołudnie (14 sierpnia). Przechodnie zauważyli w centrum miasta starszą kobietę leżącą (pod schodami) w pełnym słońcu. Zaniepokojeni zaalarmowali służby. Bez efektu. - Kobieta została na ulicy – usłyszeliśmy od mieszkańca, który poprosił redakcję „Kuriera” o interwencję.

str. 4

> Koźlakiewicz nie chce już być posłem

Poseł wielu kadencji Sejmu nie będzie się ubiegał o reelekcję. Jak powiedział w rozmowie z naszym dziennikarzem, jest to jego osobista decyzja, a członkowie „płockiej” Platformy Obywatelskiej zachęcali go do kandydowania. Koźlakiewicz nie rezygnuje natomiast z członkostwa w PO.

str. 5

> LG. Zabrakło prądu,
pracowali nocą

W ubiegłym tygodniu, w dniach od 12 do 14 sierpnia produkcja w fabryce LG Electronics Mława została przesunięta w większości na nocną zmianę. Było to spowodowane ograniczeniami w dostępie do energii elektrycznej, których przyczyną były długotrwałe upały i susza.

str. 6

> Wieczfnia Kościelna. Emeryt zabiega
o wsparcie po klęsce żywiołowej

Wichura zerwała dach z budynku w gospodarstwie Ireneusza Frankowskiego. Emeryt z Kuklina nie ma pieniędzy na naprawę szkód. Od gminy otrzymał 200 zł, ale na... leki i utrzymanie. - To za mało na dach. Premier obiecywała po 6 tysięcy – denerwuje się mieszkaniec. W gminie wyjaśniają, że pomoc państwa dotyczy domów. Sprawdzą też, czy mogą pomóc emerytowi.

str. 7


> Szydłowo. Najstarsza mieszkanka
powiatu wkrótce skończy 103 lata

Najstarsza mieszkanka powiatu mławskiego Zuzanna Starzyk, za kilka miesięcy skończy 103 lata. Lista jej potomków jest bardzo długa. Ma dzieci, wnuki, prawnuki i praprawnuki. - Trzeba być szczerym, prawdomównym, wiernym i nikomu nie wolno życzyć źle – poleca swoją receptę na długowieczność mieszkanka Trzcianki-Kolonii (gm. Szydłowo).

str. 10


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB