Niedziela, 7 sierpnia 2022. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Złodziej włamał się przez okno zabezpieczone gwoździem

2015-07-10 13:21:57 (ost. akt: 2015-07-10 13:24:07)

Podziel się:

Słabo zabezpieczone pomieszczenia gospodarcze i garaże, to idealna okazja dla złodzieja. Przechowując w takim miejscu drogi sprzęt i narzędzia można się narazić na duże straty.

Przekonał się o tym ostatnio mieszkaniec gminy Dzierzgowo, który stracił elektronarzędzia oraz dwa rowery. Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 lipca br. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznany sprawca przedostał się do budynku gospodarczego przez okno zabezpieczone od zewnątrz wygiętym gwoździem. Złodziej, po przeszukaniu pomieszczenia ukradł przechowywane tam elektronarzędzia. Wszedł także do niezamkniętej stodoły, z której ukradł m.in. dwa rowery. Trwają czynności policji.

Policja apeluje do mieszkańców wiosek o odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń gospodarczych. Skobel czy gwóźdź nie stanowi żadnej bariery dla złodzieja. Pomieszczenie, w którym przechowujemy elektronarzędzia i sprzęty powinno być chronione solidnymi drzwiami, opatrzonymi zamkiem. Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu okien budynków gospodarczych oraz piwnic i garaży.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB