Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Prace fotografików MKF w grodzie nad Węgierką

2015-06-24 13:31:51 (ost. akt: 2015-06-24 13:43:33)

Podziel się:

W Muzeum Historycznym w Przasnyszu jest dostępna dla zwiedzających wystawa prac członków Mławskiego Klubu Fotograficznego. Wernisaż odbył się w miniony piątek (19 czerwca).

Przybyłych gości przywitali współorganizator wystawy i inicjator Mławskiego Klubu Fotograficznego Janusz Dębski (opiekun działającej w Mławie Galerii „13”) oraz dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu Agnieszka Brykner. Pierwszy z nich opowiedział o samym klubie i autorach prezentowanych prac; głos zabrali też ci spośród fotografów, którzy na wernisaż do Przasnysza dotarli. Ucztę dla ducha zapewnili tego wieczoru goście z mławskiej szkoły muzycznej – jej uczennica Patrycja Kowalska zaśpiewała kilka utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej, akompaniował jej na pianinie nauczyciel Tadeusz Hoffmann. Później swoje wiersze czytała prezes Klubu Literackiego Przaśnik Anna Jelińska, zaś z twórczością nieżyjącej już mławianki Barbary Artowicz zapoznał zebranych Janusz Dębski. Na koniec zaproszono wszystkich na poczęstunek.
Prezentowana w muzeum ekspozycja obejmuje 140 zdjęć o różnej tematyce (m.in. przyroda, architektura, portrety) 13 autorów: Roberta Bartosewicza, Mirosławy Czajkowskiej, Janusza Dębskiego, Anity Kamol, Mileny Kordalskiej, Joanny Krzemieniewskiej, Cezarego Lewandowskiego, Aleksandry Mężykowskiej, Krzysztofa Napierskiego, Kingi Olszewskiej, Moniki Olszewskiej, Marcina Pontusa oraz Mateusza Serafina. Wcześniej jeszcze nigdzie nie była prezentowana.KN


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB