Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kradną na potęgę. Zabezpiecz sprzęt i rowery

2015-06-11 14:32:46 (ost. akt: 2015-06-11 14:35:30)
Policja zaleca oznakowanie rowerów

Policja zaleca oznakowanie rowerów

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Złodzieje nie próżnują – ich łupem padły kolejne rowery i inne rzeczy, w tym także narzędzia ogrodowe. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.

Długi weekend był kolejną okazją do działania dla złodziei. - 5 czerwca na ul. 18 Stycznia w Mławie, z klatki schodowej bloku, na parterze nieznani sprawcy ukradli dwa rowery marki Romet na szkodę mieszkańca Mławy. Do zdarzenia doszło w ciągu dnia – mówi Anna Gorczewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mławie. I apeluje do właścicieli rowerów o zapisywanie numeru ramy, jeśli nie ma go w karcie gwarancyjnej. Dobrym rozwiązaniem jest także oznakowanie jednośladu. Funkcjonariusze z Mławy poszukują również sprawców dwóch kradzieży w Stupsku i Strzałkowie. W Stupsku nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego. Ukradł przechowywane tam narzędzia , m.in. spawarkę, piłę spalinową, kosę spalinową , wiertarkę oraz szlifierki . Do zdarzenia doszło nocą z 5 na 6 czerwca. Kolejnej nocy, w Strzałkowie, złodziej ukradł drewniane meble ogrodowe: stół i dwie ławki oraz rozkładany, ogrodowy parasol.
Policja ostrzega także przed wpuszczaniem do bloku przypadkowych osób. - Często bywa tak, że za wchodzącym do klatki mieszkańcem, wchodzi ktoś obcy. Warto się wówczas zainteresować przybyszem i zapytać kogo szuka. Obcy wchodzą również do klatek schodowych naciskając przypadkowe numery na domofonie. Mieszkaniec otwiera drzwi odruchowo, nie pytając kto czeka przy drzwiach. To duża nieostrożność i nieodpowiedzialność. Warto także pamiętać, aby drzwi do piwnicy bloku były zawsze zamykane na klucz – zaleca Anna Gorczewska. Bartos


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB