Sobota, 2 lipca 2022. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Dzierzgowo. Uczniowie odwiedzili parlament

2015-05-07 12:59:05 (ost. akt: 2015-05-07 15:23:52)
Nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia

Nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

W poniedziałek 20 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie podczas wycieczki odwiedzili kancelarię prezesa rady ministrów oraz gmach Sejmu i Senatu.

Goście zapoznali się z funkcjonowaniem tych instytucji. Duże wrażenie wywarła na nich zwłaszcza sala obrad Sejmu. Zwiedzając izby poselską i senacką uczniowie poznali wielowiekową tradycję kształtowania się demokracji parlamentarnej w naszym kraju. Zobaczyli m.in. pamiątkowe tablice oraz atrybuty sejmowe. Szczególne wspomnienia wywołały miejsca poświęcone parlamentarzystom, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Godzinę trwała wizyta w kancelarii pani premier. Po żywej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie przyszedł czas na spacer po Łazienkach Królewskich oraz na film „Dom”. Uczniami opiekowały się panie: Marzena Nowicka, Grażyna Rybacka, Magdalena Robak i Joanna Gąsiorowska. oprac. Bartos

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB