Sobota, 2 lipca 2022. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Uczniów w dzierzgowskim gimnazjum coraz mniej

2015-04-18 17:34:36 (ost. akt: 2015-04-18 17:38:28)

Podziel się:

Niż demograficzny obecny w całym kraju, nie omija także dzierzgowskiego gimnazjum. Obecnie uczy się tu około 100 uczniów. Na najbliższe lata przewidywana jest tendencja spadkowa, a do pierwszej klasy od września pójdą najprawdopodobniej 33 osoby.Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Obecnie w Publicznym Gimnazjum w Dzierzgowie uczy się 104 uczniów. W latach ubiegłych liczba ta była większa. Na przykład w roku szkolnym 2010/2011 na lekcje uczęszczało tu 160 osób, a w latach 2013/2014 – 114 uczniów. - Niestety na najbliższe lata zapowiada się tendencja spadkowa – informuje Teresa Eljasiak-Zbysińska, dyrektor dzierzgowskiego gimnazjum.
Jak przewiduje, do klasy pierwszej od września b.r. powinno uczęszczać 33 uczniów. W tej chwili w szkole jest 6 klas – po dwie w każdym roczniku. Najmniejszy oddział liczy 16 osób, a największy – 21. W gimnazjum zatrudnionych jest 10 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin (w tym pedagog szkolny, nauczyciel biblioteki i świetlicy szkolnej) - 3 nauczycieli uzupełnia etaty w szkołach podstawowych na terenie gminy, 2 uzupełnia etaty w naszej placówce, a są zatrudnieni w szkołach podstawowych i 2 jest zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin – mówi dyrektor placówki. Jak zaznacza, uczniowie mają komfortowe warunki nauki. - Mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w hali sportowej oraz z zajęć orkiestrowych, a także z licznych zajęć wyrównawczych i kół zainteresowań. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi prowadzone są z kolei zajęcia rewalidacyjne i terapia pedagogiczna – objaśnia nasza rozmówczyni. Wspomina również o wyposażeniu. - Szkoła wyposażona jest w niezbędne pomoce dydaktyczne, które wykorzystywane są na lekcjach. Szefowa gimnazjum zauważa też pewne braki. Jej zdaniem placówkę należałoby doposażyć w nowe komputery i urządzenia multimedialne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB