środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Czy Pendolino będzie się zatrzymywać w Mławie?

2015-03-14 10:48:39 (ost. akt: 2015-03-14 10:54:47)

Podziel się:

Jak zauważył jeden z podróżnych, Pendolino zatrzymuje się w licznych, nawet niewielkich miejscowościach województwa pomorskiego, podczas gdy wiele miast w województwie mazowieckim jest pomijanych. PKP Intercity analizuje tę kwestię, ale ewentualne zmiany mogą nastąpić dopiero z końcem 2015 r.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

W tej sprawie do redakcji „Kuriera Mławskiego” mieszkaniec Ciechanowa przysłał maila. Zauważa on, że dzięki Pendolino jeżdżącym koleją podróżuje się lepiej i krócej – z Warszawy do Gdańska, jak wskazuje ciechanowianin, podróż trwa teraz 2 godz. 50 minut.

Nierówne
traktowanie?

Autor korespondencji wskazuje też na negatywne strony. Chodzi o nierówne, jego zdaniem, traktowanie regionów naszego kraju, przy planowaniu zatrzymań tych pociągów. „Z jednej strony pewne regiony są traktowane priorytetowo, np. pociągi zatrzymują się 7 razy na terenie województwa pomorskiego: 5 razy w Trójmieście (Gdynia Główna, Sopot, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Główny), a także zaraz potem w mniejszych miejscowościach: Tczew, Malbork” - napisał mężczyzna. I podkreśla, że wszystkie wymienione przez niego miejscowości znajdują się na terenie województwa pomorskiego. Województwo mazowieckie pod tym względem jest „zaniedbane”. Pendolino nie zatrzymuje się w takich miastach jak: Działdowo, Mława, Ciechanów, Nowy Dwór Mazowiecki i Legionowo. Korzystanie przez mieszkańców tych miejscowości z nowoczesnego składu jest zatem bardzo utrudnione. Autor listu podkreśla również, że rozumie fakt, iż zatrzymywanie się w każdej miejscowości znacznie wydłużyłoby podróż z Warszawy do Gdańska, jednak pyta dlaczego wybrano np. Tczew i Malbork, a na terenie województwa mazowieckiego żadnej mniejszej miejscowości? I zwraca się z prośbą do przewoźnika o ponowne rozważenie zatrzymań Pendolino na innych stacjach na terenie naszego województwa.

Będą
analizować

O tę sprawę zapytaliśmy spółkę PKP Intercity. „PKP Intercity prowadzi obecnie pogłębione analizy, a na podstawie ich wyników rozważy możliwość zatrzymywania się pociągu Pendolino na terenie Mazowsza. Stanie się to jednak nie wcześniej niż od rozkładu jazdy pociągów 2015/2016” - napisano w informacji przysłanej z biura komunikacji i public relations spółki. Wspomniany rozkład jazdy zaczyna obowiązywać o północy – nocą z soboty na niedzielę w drugi weekend grudnia. Czy Pendolino będzie się zatrzymywało w Mławie, dowiemy się zatem nieprędko. Przypomnijmy, że ten nowoczesny pociąg już raz zatrzymał się w naszym mieście. Niestety miało to związek z tragicznym wydarzeniem – w styczniu b.r. przy dworcu Mława Miasto, uderzona przez Pendolino 26-letnia kobieta zginęła na miejscu.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Działdowo w mazowieckim???! #1794134 | 46.169.*.* 13 sie 2015 18:39

  A to od kiedy???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kwas #1689611 | 213.199.*.* 14 mar 2015 14:34

  walic te pendolino

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. erg #1689580 | 80.53.*.* 14 mar 2015 13:49

  Bo w Tczewie i Malborku dyżurny ruchu z Gdańska wysiada.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz