Wtorek, 18 stycznia 2022. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Policja wystawiła 90 mandatów

2015-03-10 13:16:27 (ost. akt: 2015-03-10 13:18:28)

Podziel się:

Przewinienia kierowców w ostatni weekend były różne. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a prowadząca auto kobieta przewoziła dziecko bez fotelika ochronnego. Nie zabrakło też jadących w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 90 km na godzinę.

W miniony weekend policjanci z mławskiej „drogówki” przeprowadzili ponad 340 kontroli trzeźwości i wystawili, za różne przewinienia, łącznie 90 mandatów karnych. Niestety pomimo regularnych apeli policji i ponawianych kontroli nie zabrakło piratów drogowych.

Zatrzymano także jednego nietrzeźwego kierowcę. To 36-letni mieszkaniec powiatu mławskiego Grzegorz R. Kierował on fiatem cinquecento na drodze relacji Wiśniewo – Wyszyny, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany w sobotę 7 marca.

Policja prowadziła działania kontrolne na terenie całego powiatu mławskiego. Mandatami ukarano 79 kierowców, 10 pieszych i jednego pasażera. Do sądu natomiast trafiły 2 wnioski o ukaranie kierujących.
- Wśród zatrzymanych do kontroli drogowej byli między innymi kierowcy, którzy przejeżdżali na terenie zabudowanym z prędkością ponad 90 km na godz., kierowca który wyprzedzał na ul. Sienkiewicza w Mławie przed przejściem dla pieszych oraz kobieta, która na drodze krajowej nr 7 w Dalni, prowadząc samochód rozmawiała przez telefon komórkowy, a w aucie przewoziła dziecko bez fotelika ochronnego – informuje Anna Gorczewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Ci kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości od 300 do 400 złotych.

Wiosenna pogoda sprzyja niestety brawurowym zachowaniom na drodze, dlatego policja apeluje do kierowców o rozsądek i wyobraźnię. Funkcjonariusze czekają także na sygnały dotyczące piratów drogowych oraz nietrzeźwych kierujących.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB